1800 TL sistem toplama önerisi

Mamalta

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elime belli bir miktarda para geçti ve bilgisayar toplayacağım. Aşağıdaki parçaları seçtim iyi mi kötü mü? Ne kadar iyi? Ve şöyle yaparsam daha iyi olur diyeceğiniz bir şey var mı?

-CORSAIR CARBIDE SERİSİ WAMP/SPEC-01 80PLUS 550W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA

-MSI H110M PRO-VHL Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133MHz Seri + Lpt VGA&DVI Anakart

-Intel Pentium G4400 Soket 1151 3.3GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci

-MSI GeForce GT1030 AERO ITX 2G OC 2GB GDDR5 64Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı

-Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 PC Ram

-WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk

Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa fazla olmuş ve güç kaynağının kronik sıkıntısı var. Sanki AM4 tabanlı bir sistem toplasanız daha iyi olur gibi geldi. İleride Ryzen' a da yükseltebilirsiniz.

Bütçeniz doğrultusunda benim size önerdiğim sistem şu:

1800.PNG

Ama sizin yerinizde olsaydım bütçeyi biraz daha aşıp alttaki sistemi alırdım. Çünkü eğer ileride Ryzen işlemci almak isterseniz alttaki sistemin anakartı sayesinde işlemciyi overclock edebilirsiniz. İsterseniz M.2 SSD' de bağlayabilirsiniz. Güç kaynağı ise GTX 1070 Ti için bile yeterli. Ekran kartı da üstteki sistemde olan GT 1030' dan daha iyi. Kasa da daha büyük olduğu için kasa içerisindeki sıcaklık daha az olacaktır.

1800_2.PNG

Tabi şimdi sistemin hem biraz daha uygun hem de geleceğe dönük olmasını da isteyebilirsiniz. O vakit üstteki sistemin sadece ekran kartının GT 1030 ile değiştirilmiş halini de aşağıya koyuyorum.

1800_3.PNG

Tercih sizin. Kolay gelsin...

Not: Burada amacım kafanızı karıştırmak değil, aksine sizi aydınlatmaktır. Eğer kafanız karıştıysa anlamadığınız yeri sorabilirsiniz :)

Son düzenleme:
Kasa fazla olmuş ve güç kaynağının kronik sıkıntısı var. Sanki AM4 tabanlı bir sistem toplasanız daha iyi olur gibi geldi. İleride Ryzen' a da yükseltebilirsiniz.

Bütçeniz doğrultusunda benim size önerdiğim sistem şu:

Eki Görüntüle 275777

Ama sizin yerinizde olsaydım bütçeyi biraz daha aşıp alttaki sistemi alırdım. Çünkü eğer ileride Ryzen işlemci almak isterseniz alttaki sistemin anakartı sayesinde işlemciyi overclock edebilirsiniz. İsterseniz M.2 SSD' de bağlayabilirsiniz. Güç kaynağı ise GTX 1070 Ti için bile yeterli. Ekran kartı da üstteki sistemde olan GT 1030' dan daha iyi. Kasa da daha büyük olduğu için kasa içerisindeki sıcaklık daha az olacaktır.

Eki Görüntüle 275779

Tabi şimdi sistemin hem biraz daha uygun hem de geleceğe dönük olmasını da isteyebilirsiniz. O vakit üstteki sistemin sadece ekran kartının GT 1030 ile değiştirilmiş halini de aşağıya koyuyorum.

Eki Görüntüle 275781

Tercih sizin. Kolay gelsin...

Not: Burada amacım kafanızı karıştırmak değil, aksine sizi aydınlatmaktır. Eğer kafanız karıştıysa anlamadığınız yeri sorabilirsiniz :)
Buradaki üçüncü sistemi alın. Ancak ekran kartını sizin seçtiğiniz MSI modeli alın. Onun tasarımı Palit'in tasarımından daha iyi.

@Mamalta Geleceğe dönük bütçenize uygun fiyatlı yeni bir APU sistem ekledim. Çok tavsiye etmiyorum ama idareten alınabilir.

1800_4.PNG

Anakartı değiştirmemin nedeni HDMI desteği olduğu için. RAM' i daha yüksek frekanslı seçmemin nedeni ise 2400 Mhz RAM ile arasındaki fiyat farkının çok olmaması ve ilerleyen zamanlarda sistemi Ryzen' a terfi ederseniz oyunlarda daha performans alabilmeniz. Şu an için RAM' leri tam performans kullanamazsınız, ne yazık ki işlemciniz maksimum 2400 Mhz destekliyor.

Oyun Testleri:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kanıtlayın şaka yaptığımı.
tasarımına bakarak ekran kartı satın alamanın ne kadar yanlış olduğunu bilmiyorsunuz sanırım. ülkede dolar olmuş 4 tl sen diyosunku palit gt1030 alma onun yerine 100 tl daha fazla ver msi 1030 al çünkü tasarımı çok güzel. tabi msi fanboylarından başka ne beklenirdiki anakartı ve ekran kartını msi alıyım diye 200 - 300 tl fazla verenlerden. Al kardeşim resimlere bakda karşılaştır 50-100 liralık fark varmıymış bu arada palitle aynı fiyatta olan msi fansız gt1030 var. ekran kartları hakkında zerre bilgisi olmayanların cevap vermesi kesinlikle çok yanlış

Dosya Ekleri

• msi-gt-1030-2gb-lp-heatsink-oc-edition-graphhics-card-1000px-v1-0002.jpg
    msi-gt-1030-2gb-lp-heatsink-oc-edition-graphhics-card-1000px-v1-0002.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 260
  • product_6_20170505144928_590c2078bfdf5.png
    product_6_20170505144928_590c2078bfdf5.png
    170,5 KB · Görüntüleme: 229
  • 8153KnCvOfL._SX355_.jpg
    8153KnCvOfL._SX355_.jpg
    14,6 KB · Görüntüleme: 234
Sistem sadece oyun amaçlı olacak ise veya işlerini görecek başka bir pc veya telefona sahipseniz ben bu bütçeye Ps4 pro öneririm. Sıfır veya ikinci el+oyun alabilirsiniz.

tasarımına bakarak ekran kartı satın alamanın ne kadar yanlış olduğunu bilmiyorsunuz sanırım. ülkede dolar olmuş 4 tl sen diyosunku palit gt1030 alma onun yerine 100 tl daha fazla ver msi 1030 al çünkü tasarımı çok güzel. tabi msi fanboylarından başka ne beklenirdiki anakartı ve ekran kartını msi alıyım diye 200 - 300 tl fazla verenlerden. Al kardeşim resimlere bakda karşılaştır 50-100 liralık fark varmıymış bu arada palitle aynı fiyatta olan msi fansız gt1030 var. ekran kartları hakkında zerre bilgisi olmayanların cevap vermesi kesinlikle çok yanlış
Öncelikle fanboy demeden önce araştır. İkinci olarak aradaki fiyat farkı gözümden kaçmış. Üçüncü olarak da bilip bilmeden benim bilgimi hafife alma.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı