1800 TL'ye sistem

Daha fazla  
GSKILL 8GB(2×4) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
MSI H81M-P32 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
Sapphire R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384BIT AMD RADEON DX 11.2 EKRAN KARTI
Intel Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6Mb Cache 22nm Işlemci
Zalman Z3 PLUS MidT ATX Pencereli siyah kasa
Zalman ZM400-LE Serisi 400W Güç Kaynağı
Seagate 3.5'' 1TB Barracuda SATA 3.0 64 mb Cache 720Rpm Harddisk

Sistem güzel mi ? Degilse önerileriniz nelerdir soylermisiniz ? Teşekkürler

Sisteminiz genel olarak güzel ama değiştirmeniz gereken parçalar var.
  • 400 watt yeterli olmaz en az 550 watt'lık bir PSU tercih edin.
  • Seçmiş olduğunuz anakartta 2 ram slotu var diye biliyorum. Bu yüzden tek modül ram tercih etmenizi öneririm ki ileride ekleme yaptığınızda sıkıntı olmasın.

Oncelikle teşekkür ederim. Ssd konusu bilgisayarı toplayıp daha sonra almayı düşünüyorum. Bu bilgisayarı bile almam biraz zor babam yaz tatilinin son haftasından beri beni geçiştiriyor. Para yok yani. O yüzden ben bilgisayar alayım sonra kendi paramla ssd alırım kasa konusunu tamam o kasayı öneriyorsan ona alayım. Teşekkürler tekrardan yorumun için. @dgkn.95

Kasayı arkadaşın tavsiyesiyle hallettik yinede tavsiyen için teşekkürler. Ram konusuna gelince aynısını bende düşündüm ama bana her zaman çift modül daha iyidie dediler. Sizin dediğiniz gibi dedim sana 4 gb bile yeter bu seni bayağı götürür dediler bende çift modülün fiyatı az olunca onu seçtim. Daha sonra Allah izin verirse para biriktirir tümden değiştiririm. Ama onların düşüncelerine senin yorumun nedir duymak isterim. @M.Hakan

Kasayı arkadaşın tavsiyesiyle hallettik yinede tavsiyen için teşekkürler. Ram konusuna gelince aynısını bende düşündüm ama bana her zaman çift modül daha iyidie dediler. Sizin dediğiniz gibi dedim sana 4 gb bile yeter bu seni bayağı götürür dediler bende çift modülün fiyatı az olunca onu seçtim. Daha sonra Allah izin verirse para biriktirir tümden değiştiririm. Ama onların düşüncelerine senin yorumun nedir duymak isterim. @M.Hakan

Bence SSD bu bütçede bir sistem için fazla yani onu almak için kesinlikle donanımdan kısma.
Kasa olarak Zalman Z3 Plus güzeldir ama 600 watt PSU ile birlikte fiyatı biraz artıyor yine de tercih edebilirsin. Alternatif olarak RC-K350 yerine bir üst modeli RC-K380 tercih edilirse daha iyi olur, hava akışı daha iyi, güç kaynağı daha kaliteli ve USB 3.0 desteği var.
Kasa olarak ya Zalman Z3 Plus + 600 W PSU yada RC-K380 tercih etmelisin.

Sistemi alman biraz zorsa, sistemi daha uygun bütçeye çekmek için 4 GB ram'i çıkar. Üstteki işlemci, anakart, hdd ve ekran kartıyla beraber 4 GB ram ve kaliteli kasa alırsan sistem ileride gelişmek için de uygun olacaktır.

Dediğim gibi SSD almak için donanımdan kısmam. Daha sonra belki yani inşallah. O kasayı öneriyorsaniz şu anda o kasanın fiyati vatanda 306 TL babamda vatandan başka yerden almaz. O yüzden bende size şuan vatandaki fiyatı 301 TL olan
CORSAIR CARBIDE SERİSİ WAMP/SPEC-01 80PLUS 550W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA - Vatan Bilgisayar
önermek isterim. Hava akışı daha iyi olduğunu duydum ve de PSU 550 W birde buna bakar mısınız ? @M.Hakan

Açıkçası SPEC-01 pek bildiğim bir model değil ama fiyatı pek uygun gözkmüyor. Onun yerine 600 Watt'lık RC-K380 daha mantıklı olacaktır.

Açıkçası SPEC-01 pek bildiğim bir model değil ama fiyatı pek uygun gözkmüyor. Onun yerine 600 Watt'lık RC-K380 daha mantıklı olacaktır.

5 TL farkla 600 Watt PSU almak isterim açıkçası. Birşey daha soracam $ yükselmiş ve haliyle fiyatlarda yükseldi. Ben şöyle bişey duydum dün atıyorum internetteki(vatan bilgisayar sitesi) fiyati 300 TL olan eşya bugün $ artması sebebiyle 302 TL olabilir ama kendi mağazasında dün 300 TL olan bişey bugünde 300 TL olarak kalır dedi. Neden diye sorduğumda fiyatlarla aşırı değişiklik olmadığı sürece mağazada ki fiyatları değiştirmezler dedi. Sizin bu konu hakkında bilginiz var mı ? @M.Hakan

5 TL farkla 600 Watt PSU almak isterim açıkçası. Birşey daha soracam $ yükselmiş ve haliyle fiyatlarda yükseldi. Ben şöyle bişey duydum dün atıyorum internetteki(vatan bilgisayar sitesi) fiyati 300 TL olan eşya bugün $ artması sebebiyle 302 TL olabilir ama kendi mağazasında dün 300 TL olan bişey bugünde 300 TL olarak kalır dedi. Neden diye sorduğumda fiyatlarla aşırı değişiklik olmadığı sürece mağazada ki fiyatları değiştirmezler dedi. Sizin bu konu hakkında bilginiz var mı ? @M.Hakan

Bu konu hakkında net bilgim yok ama muhtmelen dediğiniz gibidir.
"İnternete Özel" yazan ürünlerin mağazada daha pahalı olduğunu biliyorum. Ayrıca 2 hafta önce Vatan'a gittiğimde duvara asılmış fiyat listesinde özellikle soğutucularda çok abartılı fiyatlar vardı ki internetteki fiyatlarda "İnternete Özel" ibaresi yer almıyordu. Mağazadan almayı düşünüyorsanız tek tek fiyatları soruşturmanızı tavsiye ederim. Eğer internetten alınmış parçaları mağazada toplayabiliyorlarsa internetten almak daha avantajlı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı