1800 ₺'ye oyuncu bilgisayarı tavsiyesi

Hocam acaba GTX960 mı daha iyi bir ekran kartı yoksa R9 280 mi ? İnternette biraz araştırdım fakat R9 280'nin frame oranları daha yüksek çıktı rica etsem biraz açabilir misiniz ? Neden GTX960 almalıyım ?Ve DX12 ile DX11.2 arasındaki fark nedir ?

Sistemde ufak oynamalar yaparak bütçeyi ayarlayabilirsiniz ama ihtiyacınızı karşılayacağını düşünüyorum.Güç kaynağı, kasa, fan bunlarla oynayarak tercihlerini yerleştirebilirsin.

Dosya Ekleri

• r9.PNG
    r9.PNG
    24,7 KB · Görüntüleme: 287
  • Hocam GTX 960 R9 280X ile eşdeğer bir karttır.
  • AMD tabanlı oyunlarda oyunlarda R9 280 GTX 960 ı geçebilir ama genel performans olarak GTX 960 üstünlük gösterir.

Eyvallah sağolasın Ayyıldız çok yardımcı oldun eline sağlık GTX960 alıcam heralde :)

5BETsyq.png
Hocam benim bilgisayarımın GT650M ekran kartı var fakat burda dediğine göre GTX 660M ile neredeyse aynı performansı veriyor (GPU açısından).Fakat GTX660M in oynattığı çoğu oyun benim bilgisayarımda çok ağır çalışıyor frame oranları çok düşük oluyor bunun nedeni nedir acaba ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı