18000 TL monitör dahil sistem önerisi

methz

Hectopat
Yer
Ascent
Daha fazla  
Merhaba, 18k monitör dahil sistem önerebilir misiniz? Monitör olarak tercihim 2K 144 Hz veya 165 Hz olabilir. Hz önemli değil, 144 veya 165 olsun yeterli. Sistem olarak da zaten 3060'lı bir şey önerirsiniz diye düşünüyorum. Tavsiyeleriniz varsa yazabilirsiniz, değerlendireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@methz Selamlar. Daha çok hangi tür oyunlar oynuyorsunuz ona göre 2K veya 1080p bir monitör bakacağım. Eğer FPS oyunları ağırlıklı oynuyorsanız 1080p 240hz, Story oyunları ağırlıklı oynuyor ve çözünürlüğe önem veriyorsanız 2K 144/165 hz bir monitör önereceğim. Monitöre göre de kalan paraya bir hazır sistem atacağım size.

Model O Wireless'a geçmişsiniz hocam, hayırlı olsun. Mouse'umun iadesi gelince Pulse Fire Haste alacağım ben de paranın gelmesini bekliyorum. Model O ve D'yi de düşünmüyor değilim ama.

Son düzenleme:
@methz Selamlar. Daha çok hangi tür oyunlar oynuyorsunuz ona göre 2K veya 1080p bir monitör bakacağım. Eğer FPS oyunları ağırlıklı oynuyorsanız 1080p 240hz, Story oyunları ağırlıklı oynuyor ve çözünürlüğe önem veriyorsanız 2K 144/165 hz bir monitör önereceğim. Monitöre göre de kalan paraya bir hazır sistem atacağım size.

Model O Wireless'a geçmişsiniz hocam, hayırlı olsun. Mouse'umun iadesi gelince Pulse Fire Haste alacağım ben de paranın gelmesini bekliyorum. Model O ve D'yi de düşünmüyor değilim ama.
Hocam aslında kendim için toplamıyorum, bir arkadaşım tavsiye istedi, hazır sistemler hakkında pek bilgim yok o yüzden konu açayım dedim. Valorant LoL oynuyor kendisi ama rank falan umrunda değil, eğlencesine oynuyor yani. Hikaye oyunları da oynar o yüzden 2K 144-165 Hz daha iyi olur diye düşündüm.
Sistem olarak aşağıdaki nasıldır?

Teşekkürler :) Şimdiden hayırlı olsun sizinki de.

Evet, o zaman 2K 144/165 alsın. Tam da Sinerji'deki o sistemi inceliyordum fiyatı fazlasıyla yüksek. Sıvı soğutmada da güzel bir 240mm soğutma seçeneği yok.

Monitör olarak 2 model önereyim. Monitöre 3000 TL kadar ayırdığımızda 15 bin TL kalıyor. 15 bine GamingGenTr veya GameGaraj'a bakıp bir kasa önereceğim.

İki model de iyidir. Samsung olanın fiyatı düşmüş, ciddi bir indirim var. Fazla rekabetçi oynamıyorsa dediğiniz gibi 3ms'den ve 21hz'den feragat edip Space monitörü almalı bence. Asus'un tek eksisi pivot olmaması. Onu da tercih edebilir.

Evet, o zaman 2K 144/165 alsın. Tam da o sistemi inceliyordum fiyatı fazlasıyla yüksek. Sıvı soğutmada da güzel bir 240mm soğutma yok.

Monitör olarak 2 model önereyim. Monitöre 3000 TL kadar ayırdığımızda 15 bin TL kalıyor. 15 bine GamingGenTr veya GameGaraj'a bakıp bir kasa önereceğim.

İki model de iyidir. Samsung olanın fiyatı düşmüş, ciddi bir indirim var. Fazla rekabetçi oynamıyorsa dediğiniz gibi 3ms'den ve 21hz'den feragat edip Space monitörü almalı bence.
Hocam Space monitorunun artisi nedir tam olarak? Tasarim baya ilgincmis, begenecegini zannetmiyorum o yuzden. Alttaki monitor nasildir?

Hocam Space monitorunun artisi nedir tam olarak? Tasarim baya ilgincmis, begenecegini zannetmiyorum o yuzden. Alttaki monitor nasildir?
Space monitörün artısı masanızda ciddi bir alan kazandırması. Masanın en ucuna çok az yer kaplayan ayağını monte ediyorsunuz. İsterseniz normal konumda, isterseniz de masaya indirip laptop/tablet konumunda kullanabiliyorsunuz.

Attığınız monitörü önermeyi çok isterdim, özellik olarak son derece iyi bir monitör. Ancak Odyssey serisinde Samsung iyi bir iş çıkarmamış. Çok sayıda ölü piksel ve ghosting sorunları yaşanıyor Odyssey serilerinde. O yüzden önermiyorum. Eğer Space'in tasarımını beğenmediyse Asus'u alabilir. Pivot özelliği için de duvara veya masaya askı aparatı alıp pivot hale getirebilir.

Space monitörün artısı masanızda ciddi bir alan kazandırması. Masanın en ucuna çok az yer kaplayan ayağını monte ediyorsunuz. İsterseniz normal konumda, isterseniz de masaya indirip laptop/tablet konumunda kullanabiliyorsunuz.

Attığınız monitörü önermeyi çok isterdim, özellik olarak son derece iyi bir monitör. Ancak Odyssey serisinde Samsung iyi bir iş çıkarmamış. Çok sayıda ölü piksel ve ghosting sorunları yaşanıyor Odyssey serilerinde. O yüzden önermiyorum. Eğer Space'in tasarımını beğenmediyse Asus'u alabilir. Pivot özelliği için de duvara veya masaya askı aparatı alıp pivot hale getirebilir.
Anladim hocam, ama zaten tasarimini begense bile biraz zamana ihtiyaci var, stokta 1 tane kalmis. O zamana kadar coktan biter diye dusunuyorum. O zaman attiginiz ASUS en mantiklisi gibi. Baska bir secenek var midir, yoksa yaziyorum VG27WQ1B modelini.

Anladim hocam, ama zaten tasarimini begense bile biraz zamana ihtiyaci var, stokta 1 tane kalmis. O zamana kadar coktan biter diye dusunuyorum. O zaman attiginiz ASUS en mantiklisi gibi. Baska bir secenek var midir, yoksa yaziyorum VG27WQ1B modelini.
200 TL daha ucuza bu model var:

Asus 165 Hz iken bu 144 Hz. İki monitör de IPS panel ve ikisi de Pivot değil. LG'de G-SYNC varmış. Bu daha mantıklı gibi.

200 TL daha ucuza bu model var:

Asus 165 Hz iken bu 144 Hz. İki monitör de IPS panel ve ikisi de Pivot değil. LG'de G-SYNC varmış. Bu daha mantıklı gibi.
Freesync'lerde de G-Sync acilmiyor muydu hocam? Eger dedigim gibiyse bir artisi kalir mi ki?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Freesync'lerde de G-Sync acilmiyor muydu hocam? Eger dedigim gibiyse bir artisi kalir mi ki?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Artık çoğunda açılıyor, evet. Yine de istisna modeller olabiliyor. Kendiliğinden G-SYNC gelmesi bir avantaj ancak 21 Hz daha düşük Asus'a göre. Asus'un bu modelinde FreeSync üzerinden açılabiliyorsa Asus'u alabilir.

Sistem olarak kampanyada böyle bir şey buldum. Yaptığım özelleştirmeler ile bütçeyi 1000 TL kadar aşıyor. İşlemci olarak i5 11400 koymuşlar. 11400F koysalardı işlemciyi 11600K yapmazdım, bütçeyi de aşmazdı. Ancak tavsiyem bütçeyi arttırıp 11600K alması yönünde olur.

1621704802902.png

Geri
Yukarı