1803 Güncellemesi Sonrası Ekran Parlaklığı Değişmeme Sorunu

murat1235

Hectopat
Arkadaşlar windows 1803 güncellemesi yaptım yalnız ekran parlaklığı değişmez oldu. Yani oran değişiyor işte %10 %25 %50 gibi, ama ekran parlaklığı değişmiyor lütfen yardım edin...

1803 güncellemesi kötü, hatta şuan arkadaşın önerisiyle 1703'e geçiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan indiriyorum. PC yeni 2 günlük, daha Z370 Anakart'ın bazı driverları uyumsuzluk yüzünden yükleyemiyor. Artı kendim yapmış olduğum 3.part yazılımıyla gereksiz uygulamaları arka planda yük yapan uygulamalarıda silemiyorum. Bence biraz daha bekle. 1803 için çiçeği burnunda, henüz temel iyileştirmeler geldiği zaman tekrar geçersin 1803'e.

1525560891628.png

Şuan indiriyorum pc yeni 2 günlük daha Z370 Anakart in bazı driverları uyumsuzluk yüzünden yükleyemiyor. Artı kendim yapmış olduğum 3.part yazılımıyla gereksiz uygulamaları arka planda yük yapan uygulamalarıda silemiyorum. Bence biraz daha bekle 1803 için çiçeği burnunda henüz temel iyileştirmeler geldiği zaman tekrar geçersin 1803'e.

Eki Görüntüle 296200
Hazır 1703 geçiyosun bari nasıl geçeceğiz onuda bir yazsanda hayır duamızı alsan.

Standard • Windows ISO

Burdan Dili seç işletim sistemine göre x32 x64 hangisini indirmek istiyorsan ona tıkla. Ardından boş bir USB ye Rufus ile kurulum yap . Recep bey videolu anlatım yapmış. Nasıl yapılcağını bilmiyorsan videoyu izliyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar windows 1803 güncellemesi yaptım yalnız ekran parlaklığı değişmez oldu. Yani oran değişiyor işte %10 %25 %50 gibi, ama ekran parlaklığı değişmiyor lütfen yardım edin...

#Aydınlatma/Parlaklık sorunu Window 10 1803 ün güncellemesi!

2018 Nisan ayının Window 10 güncelemesinden sonra HP dizüstü bilgisayarımda yaşadığım aydınlatma/karartma çalışmıyordu. Gece modu çalışıyordu ama onunla mı kalmalıydım? Hayır, çözümü var. En azından bende oldu.

• Windows Tuşu + R
• Regedit
• HKEY LOCAL MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class{4d36e96 8-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000
• -Feature Test Control- değerini değiştirin --> fb20
• Bilgisayarı yeniden çalıştırın

Hem klavyede (F2 ve F3) hem de Windows ayarlarında artık aydınlatma ve karartma çalışacaktır.

#Aydınlatma/Parlaklık sorunu Window 10 1803 ün güncellemesi!

2018 Nisan ayının Window 10 güncelemesinden sonra HP dizüstü bilgisayarımda yaşadığım aydınlatma/karartma çalışmıyordu. Gece modu çalışıyordu ama onunla mı kalmalıydım? Hayır, çözümü var. En azından bende oldu.

• Windows Tuşu + R
• Regedit
• HKEY LOCAL MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class{4d36e96 8-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000
• -Feature Test Control- değerini değiştirin --> fb20
• Bilgisayarı yeniden çalıştırın

Hem klavyede (F2 ve F3) hem de Windows ayarlarında artık aydınlatma ve karartma çalışacaktır.

Başkan emeğine sağlık bir kaç gündür sinirlerimi bozan konu olmaya başlamıştı ki ta senin dediklerini uygulayana kadar. Allah razı olsun işime yaradı, aynı sorunu yaşayanların darısı artık başına.
Saygılar ;)

Başkan emeğine sağlık bir kaç gündür sinirlerimi bozan konu olmaya başlamıştı ki ta senin dediklerini uygulayana kadar. Allah razı olsun işime yaradı, aynı sorunu yaşayanların darısı artık başına.
Saygılar ;)
Sağol varol ama bu parlaklık sorununu böyle birkaç gün giderdim ama sonra tekrar başladı, hiç bir neden olmadan. Aygıt yöneticisinden 2 Ekran kartından birini, yani kendi AMD kartını devre dışı bıraktım ve Microsoft'unkini bıraktım ve şimdilik problem yok ve güzel herşey çalışıyor ama ne zamana kadar bilemem.
Window 10'un 1803 güncellemesi ile devamlı sorunlar yaşadım. Sırf parlaklık sorunu değil ve ne yaparsam bir müddet sonra yine bozuluyor. Soğutucu pervanesi çok yavaş dönüyor ve gerketiği gibi çalışmıyor. Daha bir çok sorunları var ama Microsoft'a göre herşey yolunda!!! Sonunda pes ettim ve bir önceki versiyona geri döndüm. Artık dizüstü o kadar ısınmıyor , parlaklık ayarları ve herşey neredeyse düzgün, alışıldığı gibi çalışıyor. Yine birileri çomak soktu sisteme, kimbilir neden.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı