W10 1803 Güncellemesi Sonrası Ağ Sorunları

Amiidamaru

Kilopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba. Evimde iki bilgisayar var ve ikisinde de Windows 10 Pro 64 bit sürümü yüklü. Yeni gelen 1803 güncellemesinden önce ağda iki bilgisayar da birbirlerini görüp dosyalara erişim sağlayabiliyordu. Diğer bilgisayarıma yazıcımı da paylaşabiliyordum. Yeni gelen güncellemeden sonra ağ paylaşım ayarlarımı açtığım halde iki bilgisayar da birbirlerini göremiyor. Ev grubu oluşturmak istedim ama onu da yeni güncellemeyle birlikte kaldırmışlar.
İki bilgisayarın da birbirlerinin dosyalarına erişim sağlayabileceği ve yazıcımı diğer bilgisayara paylaşabileceğim duruma nasıl getirebilirim?

Denediğim yöntemler;
1) Gelişmiş ağ paylaşım ayarlarını gözden geçirdim ve hepsini açık duruma getirdim.(parola korumalı paylaşım hariç)
2) Ağ sıfırlama
3) Modemi fabrika ayarlarına döndürme
4) Ethernet kablolarını moden üzerinde farklı portlara takma.

merhaba bende de aynı problem mevcut ip yada isimle giriş sağlanıyor ama listede görünmüyor
İsimle giriş yapmayı denemiştim hocam ama olmadı. Akşam İp ile de deneyip buraya geri dönüş yapacağım.
Bir bilgisayarın local IP adresini bulun ve öbür bilgisayardan Çalıştır'ı açıp "\\192.168.1.102\" şeklinde yazıp deneyin.
Hocam söylediğin şekilde yaptım ve oldu. Dosyalara erişim ve değişim hakkı verdim. Yazıcıyı da başarıyla paylaştım çıktı verebiliyorum ağ üzerinden. Fakat halen ağ listesinde gözükmüyor. Ağ listesinde gözükmesini nasıl sağlayabilirim?

Son düzenleme:
İsimle giriş yapmayı denemiştim hocam ama olmadı. Akşam İp ile de deneyip buraya geri dönüş yapacağım.

Hocam söylediğin şekilde yaptım ve oldu. Dosyalara erişim ve değişim hakkı verdim. Yazıcıyı da başarıyla paylaştım çıktı verebiliyorum ağ üzerinden. Fakat halen ağ listesinde gözükmüyor. Ağ listesinde gözükmesini nasıl sağlayabilirim?

Aynı sıkıntı bende de devam ediyor hızlı bir şekilde çözmem lazım çözüm bulan varmı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı