1850 TL'ye kadar i7-4770 sisteme ekran kartı önerisi

• Konuyu başlatan Swaap
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 3B

Swaap

Hectopat
Arkadaşlar 1850 TL bütçem var ekran kartı için fakat şöyle bir sorum olacak, ona göre değerlendirirseniz sevinirim. Yorumda belirtirseniz nedenini iyi olur. PUBG, PES, FIFA 19, Witcher, Battlefield, CS:GO gibi oyunlar oynayacağım.

i7-4770 3.4 GHz işlemcim var fakat PC 4.5 yıllık. Anakart, RAM değişmeleri gerek 4x2 toplam 8 GB RAM 1600 MHz. Anakart dandik RX 570 yeterse onu alıp 2-3 sene sonra yeni PC yapmayı düşünüyorum ama sizin düşüncelerinizi almak isterim.

1) Fazla para vermeyip RX 570 4 GB model alsam yeter mi?
(Yüksek ayar ve orta ayar karışık şekilde oynarım genelde.)
2) RX 590 1850 TL fiyat indirimde düşmüş, onu almaya değer mi?
3) RX 580 1700 TL civarı. Bu modelden mi alsam?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 590 almak RX 570 arasında ki fiyat farkı 2 kat olmasaydı kesinlikle değer derdim. Aralarında %30'a yakın güç farkı var ve azımsanamayacak bir değerde. 580 ile de %15'e iniyor bu.

Şöyle, 590 ile 580 arasında kalacaksanız 150 TL'ye acımayıp kesinlikle 590 alın. Ama güç kaynağınızın ne kadar olduğunu da bize atarsanız en güzeli onu değiştirip değiştirmeyeceğinize bağlı yapacağımız yorum olabilir.

1080P için RX 570 tatmin edici bir performans sunabiliyor. Neredeyse bütçenin yarısından daha azıyla RX 570 alabilirsiniz. RX 580'in 4 GB versiyonu aşağı yukarı 1500 TL civarında piyasada mevcut.

Birkaç yıl içinde sistemi yenilemeyi düşünüyorsanız bence bütçeyi hiç zorlamadan RX 570'i alın geçin. Şu an fiyatları çok iyi.

Önceden hangi kartı kullanıyordunuz?

Arkadaşlar 1850 TL bütçem var ekran kartı için fakat şöyle bir sorum olacak, ona göre değerlendirirseniz sevinirim. Yorumda belirtirseniz nedenini iyi olur. PUBG, PES, FIFA 19, Witcher, Battlefield, CS:GO gibi oyunlar oynayacağım.

i7-4770 3.4 GHz işlemcim var fakat PC 4.5 yıllık. Anakart, RAM değişmeleri gerek 4x2 toplam 8 GB RAM 1600 MHz. Anakart dandik RX 570 yeterse onu alıp 2-3 sene sonra yeni PC yapmayı düşünüyorum ama sizin düşüncelerinizi almak isterim.

1) Fazla para vermeyip RX 570 4 GB model alsam yeter mi?
(Yüksek ayar ve orta ayar karışık şekilde oynarım genelde.)
2) RX 590 1850 TL fiyat indirimde düşmüş, onu almaya değer mi?
3) RX 580 1700 TL civarı. Bu modelden mi alsam?
RX 570 4 gb kullanıyorum gayet tatmin edici neredeyse yeni çıkan oyunları orta-yüksek ayarlarda oynatıyorum ki işlemcim bana göre kötü i3-7100 ile bu kadar iyi oynuyorsam sizi hayli hayli götürür 2-3 sene orta ayarlarda.

RX 590 almak RX 570 arasında ki fiyat farkı 2 kat olmasaydı kesinlikle değer derdim. Aralarında %30'a yakın güç farkı var ve azımsanamayacak bir değerde. 580 ile de %15'e iniyor bu.

Şöyle, 590 ile 580 arasında kalacaksanız 150 TL'ye acımayıp kesinlikle 590 alın. Ama güç kaynağınızın ne kadar olduğunu da bize atarsanız en güzeli onu değiştirip değiştirmeyeceğinize bağlı yapacağımız yorum olabilir.
PSU değiştireceğim. Önceki PSU sıfır PC oldugundan kıtı kıtına konmuş bir PSU 250W'lik.
Yeni alacak oldugum PSU ekran kartına göre 500-650W arası bir şey olacak.
1080P için RX 570 tatmin edici bir performans sunabiliyor. Neredeyse bütçenin yarısından daha azıyla RX 570 alabilirsiniz. RX 580'in 4 GB versiyonu aşağı yukarı 1500 TL civarında piyasada mevcut.

Birkaç yıl içinde sistemi yenilemeyi düşünüyorsanız bence bütçeyi hiç zorlamadan RX 570'i alın geçin. Şu an fiyatları çok iyi.

Önceden hangi kartı kullanıyordunuz?
Önceki kartım PC aldıgımda takılı olan GT 630 2 GB 128 bitlik kart :) en az 2 yıl PC ile uğraşmak istemiyorum ondan sonra değişmesi gerekince bakacağım çaresine.
RX 570 4 gb kullanıyorum gayet tatmin edici neredeyse yeni çıkan oyunları orta-yüksek ayarlarda oynatıyorum ki işlemcim bana göre kötü i3-7100 ile bu kadar iyi oynuyorsam sizi hayli hayli götürür 2-3 sene orta ayarlarda.
Çok orta ayarda oynamaktan ziyade yüksek orta karışık oynarım, o şekilde 2 yıl götürür mü beni? dediğim oyunları oynuyorum, ayriyeten Call of Duty gibi oyunlar yani.

Benim 4x2 RAM ve frekansları düşük 1600.
Mesela hangi oyunlarda orta ayar çekmek gerekir?
PES 19 veya FIFA yüksekte oynatır değil mi?
Ben Just Cause 4, Watch Dogs 2 gibi oyunlarda normal ayarda oynuyorum. FIFA 19 en yüksekte rahat oynatır.

İkinci el temiz bir GTX 1070 alabilirsin. İlgileniyorsan eğer bir tane arkadaşım 1800 TL'den satıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı