i7 4770 sisteme ekran kartı önerisi

Yanlış anlamayın ama elinizde 50klık kart varken böyle hesaplar yaparak cihazı tehlikeye sokmaya ne gerek var.
Hocam ben cimriliğin ayrı bir boyutuyum. Bu sisteme toplam 46k harcadım desem kendimi anlatabilirim umarım hocam. Ne yazıkki profilim kadar zengin değilim.

Hocam ben cimriliğin ayrı bir boyutuyum. Bu sisteme toplam 46k harcadım desem kendimi anlatabilirim umarım hocam. Ne yazık ki profilim kadar zengin değilim.

Bir söz var bilir misiniz "ucuz mal alacak kadar zengin değilim."
Bir sistem toplarken bende tüm parçaları tek tek en ucuz olan yerlerden bulup hatta bazılarını 2.el olacak şekilde topladım. Bu çok makul bir durum ama sizin durumunuzda sorun sisteminize zarar vermekle alakalı yani 10 senelik işlemciye gidip 4090 taksanız sisteme bir zararı olmaz 50k kartı boşa takmış çalıştırmış olursunuz. Ama iş PSU gelince orada dikkat etmeniz lazım. Tüm sistem bir saniyede elinizden gidebilir. 3 kuruş kazanmak için binlercesinden olursunuz. Zaten bizde hep bir PSU'dan kaçma vardır bütçe en son ne kalırsa onunla bir şeyler alınır falan ama çok yanlış bir düşünce. Bence bir sistem toplanırken ilk PSU bütçe ayrılmayı. Size de tavsiyem kesinlikle böyle bir şey yapmayın hatta en az Gold sertifikalı düzgün bir PSU alıp kullanın.

Bir söz var bilir misiniz "ucuz mal alacak kadar zengin değilim."
Bir sistem toplarken bende tüm parçaları tek tek en ucuz olan yerlerden bulup hatta bazılarını 2.el olacak şekilde topladım. Bu çok makul bir durum ama sizin durumunuzda sorun sisteminize zarar vermekle alakalı yani 10 senelik işlemciye gidip 4090 taksanız sisteme bir zararı olmaz 50k kartı boşa takmış çalıştırmış olursunuz. Ama iş PSU gelince orada dikkat etmeniz lazım. Tüm sistem bir saniyede elinizden gidebilir. 3 kuruş kazanmak için binlercesinden olursunuz. Zaten bizde hep bir PSU'dan kaçma vardır bütçe en son ne kalırsa onunla bir şeyler alınır falan ama çok yanlış bir düşünce. Bence bir sistem toplanırken ilk PSU bütçe ayrılmayı. Size de tavsiyem kesinlikle böyle bir şey yapmayın hatta en az Gold sertifikalı düzgün bir PSU alıp kullanın.
Hocam darboğaz için diyorsanız 5800x3d kullandım 4 kanal ddr4 ram ile işi çözdüm pek yapmıyor ancak benim gerçekten güç kaynağını yenilemem lazım bunu anladım. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı