18605 Li-ion Batarya Önerisi

Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhabalar. Başlıktan da tahmin edebileceğiniz gibi bir elektrikli araba projesi için olabildiğince ucuza alabildiğimiz kadar fazla 18605 batarya satın almaya çalışıyoruz. eBay'de oldukça iyi fiyata bulunabilirlerken bunları Türkiye'ye sokmanın bir yolu var mıdır bilmiyorum. Projeyi okul bünyesinde yapıyoruz o yüzden gereken bir belge vs. varsa kesinlikle imzalanabilir, ancak oldukça yüksek bir miktarda alım olacağı için başarılı sonuçlanacağını düşünmüyorum. Hiç değilse çoğunluğu sağlıklı durumda olan 18605 bataryalar Türkiye içerisinde nereden alınabilir? eBay'den alıp Türkiye'ye getirmek mümkün mü? Şimdiden teşekkürler.

Laptop bataryası alıp test edin. Mis gibi. Ben bu şekilde biriktirip kullanıyorum.
Hocam bunun için kaynak biliyor musunuz hiç? n11'deki bataryalar mesela ~50Wh için ~100TL. 10 kWh bir batarya paketi yapmak istesek 20000TL. Ebay'de tanesi 7 liradan 2200mAh 3.7V piller alabiliyoruz (yine aynı şekilde kullanılmış veya farklı amaçlı bataryalardan sökerek). Buradan yaklaşık 8000-9000 TL'ye denk getirebiliyoruz aynı kapasiteyi. Var mıdır başka fikriniz? (Bütçemiz daha çok 2000-3000 civarında, o yüzden o kadar yüksek bir kapasiteye ulaşma şansımız yok, 10kWh değerini sadece hesaplamak için kullandım.)

Yeni konular

Geri
Yukarı