18650 piller kaç saatte şarj olur?

Adaptör watt değerine bağlı olarak değişir ama aşağı yukarı 8 saat.

Öncelikle şöyle başlayayım bu pilleri eğer 1S olarak kullanacaksan en sağlıklı şarj etme yöntemi TP4056 şarj modülüdür, korumalı olanlarını tavsiye ediyorum. Eğer pilleri 2S 3s 4S gibi seri bağlayacaksan balance kartlar (bms) var onları kullanarak birleştirmeni öneririm kendileri önemli elemanlardır.

Lakin attığın linkteki pil dandik bir pil. Eğer 18650 pil bulmak istiyorsan eski laptop pillerini alıp parçalayabilirsin en azından Samsung LG marka pil çıkar.

Tabii laptop pilleri çıkış akımı pek yüksek piller de olmaz genelde. Ve bu piller gerçekten tehlikeliler evini yakabilirsin dikkatli ol.

Pillerin şarj süresi TP4056 modülü ile 1A şarj ederken 1.5 saat gibi bir süre alıyor. (1s 1P pil için).

Öncelikle şöyle başlayayım bu pilleri eğer 1S olarak kullanacaksan en sağlıklı şarj etme yöntemi TP4056 şarj modülüdür, korumalı olanlarını tavsiye ediyorum. Eğer pilleri 2S 3s 4S gibi seri bağlayacaksan balance kartlar (bms) var onları kullanarak birleştirmeni öneririm kendileri önemli elemanlardır.

Lakin attığın linkteki pil dandik bir pil. Eğer 18650 pil bulmak istiyorsan eski laptop pillerini alıp parçalayabilirsin en azından Samsung LG marka pil çıkar.

Tabii laptop pilleri çıkış akımı pek yüksek piller de olmaz genelde. Ve bu piller gerçekten tehlikeliler evini yakabilirsin dikkatli ol.

Laptop pillerini nereden bulabilirim laptopum yok ama.

Elektrikten anlayan varsa bu 18650 piller ne kadar zamanda şarj olur ve kaliteli midir? https://www.trendyol.com/pd/kar-bul...rchantId=935053&filterOverPriceListings=false
Böyle çakma pilleri almayınız. Bu pillerde en fazla 3500mAh olan var. Yerli malı olan 2800mAh'lik aspilsan marka pil öneririm ya da çakma olmayan başka bir şey alınız. Şarj olayı da şarj eden cihaza bağlı bir olay. En fazla 1 amper hızla şarj ederler diye biliyorum ama 0.5 öneriliyor diye biliyorum.

Laptop pillerini nereden bulabilirim laptopum yok ama.

Biz bitpazarından topluyorduk genelde ya da işte gelen eski laptopların pillerini alıyorduk. Bu linkteki pil kesinlikle 6800MAH kapasitede değil bu arada bu piller 2500MAH ile 2000 mAh kapasite arasında gezerler.

Pillerin şarj süresi TP4056 modülü ile 1A şarj ederken 1.5 saat gibi bir süre alıyor. (1s 1P pil için).

Varmış laptopum eskiden devletin dağıttığı Casper laptop var ondan sökeceğim.

Biz bitpazarından topluyorduk genelde ya da işte gelen eski laptopların pillerini alıyorduk. Bu linkteki pil kesinlikle 6800MAH kapasitede değil bu arada bu piller 2500MAH ile 2000 mAh kapasite arasında gezerler.

Laptopun hangi kısmında oluyor bu piller ekran kısmımı klavyenin olduğu kısımmı.

Varmış laptopum eskiden devletin dağıttığı Casper laptop var ondan sökeceğim.

Laptopun hangi kısmında oluyor bu piller ekran kısmımı klavyenin olduğu kısımmı.

Resim atsana laptopu pil var mı yok mu söyleyeyim sana.

Ayrıca ne proje yapacaksın bu pillerle?

Resim atsana laptopu pil var mı yok mu söyleyeyim sana.

Ayrıca ne proje yapacaksın bu pillerle?

Powerbank yapmayı düşünüyorum ya da lazer alacağım ona yedek bil bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG20240327221034.jpg
    IMG20240327221034.jpg
    79,8 KB · Görüntüleme: 3
  • IMG20240327221039.jpg
    IMG20240327221039.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 2
  • IMG20240327221044.jpg
    IMG20240327221044.jpg
    125,8 KB · Görüntüleme: 2

Geri
Yukarı