1866 Mhz ile 1600 mhz DDR3 RAM farkı?

• Konuyu başlatan mehmet47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 4B
M

mehmet47

Ziyaretçi
Arkadaşlar benim anakartımın desteklediği RAM mhz değeri ddr3 2133 Mhz. Şimdi ben bu anakarta 1866 Mhz DDR3 RAM alsam ya da 1600 mhz DDR3 RAM bu ikisi arasında ne fark olur ? Çok performans değişir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Performanstan keza işlemcinin daha stabilize çalışması ön planda tutulmalı. AMD işlemci kullanıyorsanız 1866 Mhz, İntel işlemci kullanıyorsanız 1600 Mhz almalısınız.

Performanstan keza işlemcinin daha stabilize çalışması ön planda tutulmalı. AMD işlemci kullanıyorsanız 1866 Mhz, İntel işlemci kullanıyorsanız 1600 Mhz almalısınız.

AMD işlemci kullanmayı düşünüorum 1600 Mhz RAM alsam olmaz mı yoksa zorunlu olarak 1866 mı diyosun ?

AMD işlemci kullanmayı düşünüorum 1600 mhz ram alsam olmazmı yoksa zorunlu olarak 1866 mı diyosun

Tabi ki de olur, olmaz diye bir şey yok ama AMD işlemciler 1866 MHz bellekler ile tam performans ve verimli çalışıyor diye biliyorum. 1600 MHz bellek alıp, O.C. ile 1866MHz'e çıkarırsan da aynı işi göreceğini düşünüyorum.

Tabi ki de olur, olmaz diye bir şey yok ama AMD işlemciler 1866 MHz bellekler ile tam performans ve verimli çalışıyor diye biliyorum. 1600 MHz bellek alıp, O.C. ile 1866MHz'e çıkarırsan da aynı işi göreceğini düşünüyorum.

Yok bütçeyi zorlayıp 1866 Mhz almaya çalışacam. 1600 mhz alırsam da O.C yapmayacam çünkü hayatımda hiç O.C yapmadım onun için :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı