19.000 TL'ye RTX 3050 Ti laptop alınır mı?

Bütçe
19.000
Oyun oynayacaksanız 16 GB RAM kullanmak zorundasınız maalesef FPS dropları yersiniz, yeterli verim alamazsınız oyunları oynayamazsınız.

Öncelikle merhaba bana bu laptopu geçen gün yine bu siteden biri önerdi ama ben yine de almadan önce emin olmak istedim. Yanlış anlaşılmasın arkadaşa güvenmediğimden değil emin olmak için.

Sorum ise şudur: Bu laptop çok ısınma yapar mı çünkü internette çok fazla Monster'la alakalı kötü yorum var.

Veya başka önerileriniz varsa atarsanız mutlu olurum.

https://www.hepsiburada.com/monster...a=Monster+Notebook&url_src=and-product-detail

Ya da bu iyi midir siz olsanız hangisini tercih edersiniz.

Monster Alınmasını Ben şahsen önermiyorum daha yeni bir arkadaşım Isınmasından şikayet edip İkinci el'de sattı.(Sıcaklığın 90-95 dereceye çıktığını söyledi.) Size Asus yerine Victus'u öneririm:

Merhaba. Geçen haftalarda kartımda limit kalmadığı için yukarıdaki alamadım.
Ve biraz bütçemi arttırma imkanı buldum.
Yukarıdaki linkteki Monster sizce nasıl ve bir de kasası tongfang mıdır yoksa Clevo mıdır?
Pek anlamadığımdan soruyorum.

@messinicocugu

Peki bilgisi olan var mı bu tongfang kasa mıdır?

HP soğutma performansı olarakta Başarılı bende Pavilion Gaming serisi Laptop'ı var basit kullanımda İnternette gezinme , Word , excel gibi işlemlerde işlemci genel olarak 45 Derece , Ekran kartı 30-35 derece. Oyunda Ekran kartı 60 derece işlemci 65-70 derece.

Monster Alınmasını Ben şahsen önermiyorum daha yeni bir arkadaşım Isınmasından şikayet edip İkinci el'de sattı. Size Asus yerine Victus'u öneririm:
Aynı laptopun amd 6800h işlemcili olanını kullanıyorum. Bence piyasaya bakarsak verdiğim parayı kesinlikle hak ediyor.
Gördüğüm 3 eksiği var.
- Ekran sallanması (Masa üzerinde kullanımda sorun yok ama dizin falan üzerine koyunca sallanıldığı hissediliyor.)
- Ekran 250 nit değilde 300 falan olsa çok iyi olurdu.
- %45 ntsc ekran olması biraz kötü. Tasarım programları ile uğraşacak arkadaşlar varsa pek önermem ama ben yazılım ile daha çok vakit geçiriyorum şu aralar, klavyedeki <> şu tuşların enter tuşuna yakın konumda olması beni acayip rahatlatıyor c/c++ falan çalışırken.
Yazılım gibi şeyler için bence çok ideal bir ürün ama tasarım işlerinde profesyonel iş yapma niyeti olan insan için harici monütöre ihtiytaç olacaktır.
Oyun performansı gibi şeylerde beni hiç üzmedi sadece 4gb vram olmasının eksisini unreal engine de baya hissettim yer yer ama kafaya takılacak bişey değil bana sorarsanız.

Soğutma gibi şeylerde 2 çıkış olmasına rağmen kafamda ki tedirginliği kesinlikle giderdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı