19 bin TL sistem tavsiyesi

yasinfx

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Ağırlıklı olarak GPU ve CPU render işlerimi yapabileceğim bir sistem almak istiyorum. İki bileşen de eşit öneme sahip kullandığım programlar için.

Forumlarda birçok hazır sistem ve özelleştirmesine baktım, bana en mantıklı gelen şu sistem gibi geldi: Deluxe 5A-RTX3060Ti - Game Garaj

Görselde göründüğü gibi bir özelleştirme yaptım. İşlemci ve ekran kartı dışındaki parçalar hakkında bir bilgim yok. Bu yüzden bu sistem ile ilgili bütçemi aşmayacak en uygun özelleştirme tavsiyelerinizi rica ediyorum.

32 GB RAM, 1 TB SSD, 2 TB HDD kesinlikle bulunmalı.

2 bin TL'yi aşmayacak IPS bir monitör tavsiyeniz varsa memnun olurum.

İleriki yıllarda gerek RAM gerek diğer parçalar açısından yükseltmeye müsait bir sistem olması da önemli benim için.

Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı merakla bekliyorum. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211014-120909.png
    Screenshot_20211014-120909.png
    128 KB · Görüntüleme: 156
Merhabalar. Ağırlıklı olarak GPU ve CPU render işlerimi yapabileceğim bir sistem almak istiyorum. İki bileşen de eşit öneme sahip kullandığım programlar için.

Forumlarda birçok hazır sistem ve özelleştirmesine baktım, bana en mantıklı gelen şu sistem gibi geldi: Deluxe 5A-RTX3060Ti - Game Garaj

Görselde göründüğü gibi bir özelleştirme yaptım. İşlemci ve ekran kartı dışındaki parçalar hakkında bir bilgim yok. Bu yüzden bu sistem ile ilgili bütçemi aşmayacak en uygun özelleştirme tavsiyelerinizi rica ediyorum.

32 GB RAM, 1 TB SSD, 2 TB HDD kesinlikle bulunmalı.

2 bin TL'yi aşmayacak IPS bir monitör tavsiyeniz varsa memnun olurum.

İleriki yıllarda gerek RAM gerek diğer parçalar açısından yükseltmeye müsait bir sistem olması da önemli benim için.

Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı merakla bekliyorum. Teşekkürler.

Sistemi güzel özelleştirmişsiniz ancak kasayı (daha doğrusu PSU'yu) değiştirebiliyorsanız değiştirebilirsiniz zira uzun vadede aşırı iyi olacağını sanmıyorum, işlemci soğutucu eksik kalmış eğer harici olarak alıp takmayacaksanız. Monitör olarak ise:

Son düzenleme:
Bence depolama M.2'yi Kingston A2000 ile, kasayı Cooler Master MB511 ile değiştirin.
Seçtiğiniz kasada muhtemelen Dark marka güç kaynağı var.
Onun dışında gayet iyi.

970 EVO Plus'tan A2000'e geçiş daha iyi değil tam tersi bir downgrade olur. 970 EVO Plus gayet iyi.

Fiyat farkını azaltıp, kalan miktarı kasaya eklemesi için söyledim.
Kingston A2000 ile 970 Plus arasındaki farktan caymak buna değer bence.
Dark bir kasa ve Dark güç kaynağından iyidir.
He ama ben hem Cooler Master alırım hem Samsung alırım derse daha mantıklï tabii ki.

Fiyat farkını azaltıp, kalan miktarı kasaya eklemesi için söyledim.
Kingston A2000 ile 970 Plus arasındaki farktan caymak buna değer bence.
Dark bir kasa ve Dark güç kaynağından iyidir.
He ama ben hem Cooler Master alırım hem Samsung alırım derse daha mantıklï tabii ki.

O zaman belki evet olabilir en azından boş downgrade olmaz.

@Sir Benjamin , @ROWRİN teşekkürler. Tavsiyelerinize göre böyle düzenledim.

Biz 970 EVO Plus veya Kingston A2000 derken 980 Pro'nun karşımıza çıkması kadar garip sürpriz ile karşılaşmamıştım :D

Sistem bu şekilde daha da iyi olmuş, alabilirsiniz.

Bahsetmeden geçmeyeyim, isterseniz ekran kartını da (olması lazım ama olmaya dabilir) INNO3D OC model yapabilirsiniz. Eğer dediğim gibi var ise :)

:D Yanlışlıkla onu eklemişim. Bu forumda INNO3D OC modelinin Palit'in bu modelinden daha iyi olduğunu okumuştum. Eğer fiyat farkına değer derseniz görseldeki gibi ekleyebilirim. SSD'yi düzeltince soğutma için de bütçe kalıyor. Soğutma için bir tavsiyeniz var mıdır? Stok soğutucu yeterli oluyor diye de okumuştum ama sürekli render işlemleri yapacağım için işlemciyi çok zorlayabilir belki stok soğutucu.

Dosya Ekleri

• pc2.JPG
    pc2.JPG
    59,6 KB · Görüntüleme: 127
:D Yanlışlıkla onu eklemişim. Bu forumda INNO3D OC modelinin Palit'in bu modelinden daha iyi olduğunu okumuştum. Eğer fiyat farkına değer derseniz görseldeki gibi ekleyebilirim. SSD'yi düzeltince soğutma için de bütçe kalıyor. Soğutma için bir tavsiyeniz var mıdır? Stok soğutucu yeterli oluyor diye de okumuştum ama sürekli render işlemleri yapacağım için işlemciyi çok zorlayabilir belki stok soğutucu.

Stok soğutucu işlemci stok haldeyken bile yetmez, yetemez :D

INNO3D'nın modelini daha iyi buluyorum, soğutucu içinse seçenekleri görmem lazım.

Geri
Yukarı