1900 Liraya Oyun Sistemi Toplama

Can42

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, masaüstü pc'mi 2009'da aldım ve artık 1900 TL'ye kasa dahil oyuna yönelik sistem tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 4460 ve r9 270 tabanli bir sistem toplamanizi tavsiye ederim 17 yasinda oldugum icin tam bilmiyorum ama secimlerden sonra dolar dusucek sanirim. Birazcik beklerseniz sisteminize ssd bile alabilirsiniz yazarken sol omzum kasildi.Gta V'i high ayarlarda oynayabilirsiniz veya İ5 4460'in fiyati olan 500 lira civarinda bir amd cpu secebilirsiniz ama sanki biraz amd cephesine kaymanizda fayda var.Ama sanki biraz yaziyorum ama abilerim beni banlamayin technopat sosyalsiz yasayamam :) ...

@CanSinan 'ın yorumuna sesli güldüm :) . Konuya gelirsek AMD'nin Cpu'ları şuanda intelden daha az performans veriyor yeni CPU çıkarıncaya kadar ben şahsen İntel almanızı öneririm. İ5 yerine İ3 alıp, ekran kartına yüklenebilirsiniz.

Adsız.png

Eski sistemindeki HDD'yi kullanırsan alttaki sistemi öneririm.
İleride ekleme yaparsan diye ram'i tek modül seçtim çünkü anakartta çift ram soketi var.
İstersen parçaları farklı sitelerden daha ucuza da bulabilirsin.

Adsız.jpg

@CanSinan 'ın yorumuna sesli güldüm :) . Konuya gelirsek AMD'nin Cpu'ları şuanda intelden daha az performans veriyor yeni CPU çıkarıncaya kadar ben şahsen İntel almanızı öneririm. İ5 yerine İ3 alıp, ekran kartına yüklenebilirsiniz.
Ne anlamda guldunuz ? :)

Ne anlamda guldunuz ? :)

Fx 6300 alsa guzelce overclock yapsa intele fazladsn verecegi 200 liraya ekran kartina ekleyip gtx 960 alsa islemcinin verecegi 3 FPS yerine ekran kartinin verecegi 20-30 FPS'yi secmis olur. Darbogaz da yapmaz aslan gibi calisir ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
i3 4160+1 TB 7200 RPM HDD.
8 GB 1600 MHZ CL9 RAM.
500 Watt PSU+ USB 3.0 KASA.
GTX 960.

İşlemcinin 2 fazladan sanal çekirdeği ile oyunlar 4 çekirdek isterse sıkıntı yaşamazsınız. Üzerindeki ekran kartı bir çok oyunu iyi ayarlarda çalıştırır.

i3 4160+1 TB 7200 RPM HDD.
8 GB 1600 MHZ CL9 RAM.
500 Watt PSU+ USB 3.0 KASA.
GTX 960.

İşlemcinin 2 fazladan sanal çekirdeği ile oyunlar 4 çekirdek isterse sıkıntı yaşamazsınız. Üzerindeki ekran kartı bir çok oyunu iyi ayarlarda çalıştırır.
Oyunların önemli bir bölümü için öyle ama Crysis 3 gibi 2 çekirdek HT li ile HT siz arasında fark olmayan, darboğaza giren oyunlar da mevcut piyasada. Çekirdeğe yüklenen oyunlarda da fiziksel dört çekirdeğin performansı daha belirgin şekilde kendini gösteriyor. Artık sistem gereksinimlerinde de dört çekirdeğe doğru bir kayma başladığını da düşünürsek, bütçesi olanlar için su götürmez bir öneri oluyor i5. Ama bu bütçede i3 + GTX 960 en mantıklısı tabi.

Oyunların önemli bir bölümü için öyle ama Crysis 3 gibi 2 çekirdek HT li ile HT siz arasında fark olmayan, darboğaza giren oyunlar da mevcut piyasada. Çekirdeğe yüklenen oyunlarda da fiziksel dört çekirdeğin performansı daha belirgin şekilde kendini gösteriyor. Artık sistem gereksinimlerinde de dört çekirdeğe doğru bir kayma başladığını da düşünürsek, bütçesi olanlar için su götürmez bir öneri oluyor i5. Ama bu bütçede i3 + GTX 960 en mantıklısı tabi.
Evet bütçe varsa zaten i5 altı düşünülmemelidir, katılıyorum.

Geri
Yukarı