1900 TL telefon önerisi

Haklısınız 4 GB ram yeterli seviyede şuan. Ama ileriye dönük 6 GB alınması daha mantıklı. Bütün uygulamaların, oyunların, işletim sistemlerinin boyutları ve ram üzerindeki etkisi giderek artıyor.
Örneğin;
PUGB Mobile 2,5 ay önce piyasaya çıktığında 495 MB gibi bir boyuttaydı galiba. İlk gün indirmiştim. Daha sonra kaldırdım. Bugün tekrar yükledim. Güncellemeler ile şuan ise 1,2 GB veri boyutuna kadar ulaştı. Bunların hepsi hafıza ve ram için yük demektir.
Chrome tarayıcısı bile veri ile beraber 350 MB gibi boyutlara ulaştı.
2 sene sonra uygulamalar ve oyunlar ne boyutlara ulaşmış olur...

Bende Mi Note 3 var. Hepsiburada.com üzerinden satın aldım ve ürün istanbulda bulunan bir garanti servisi tarafından garantili geldi.(Delta Servis) Sizede aynısı gelecektir. Merak etmeyin hiç bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Benimkinde 6GB RAM var. arkada hiç uygulama çalışmazken 3.5GB boş kalıyor. Bence 4GB şimdi için idare etsede ilerisi için çok düşük kalacaktır. Almışken daha yüksek RAM seçeneklerine bakın.

Tavsiyeleriniz için ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım. Benim bütcem belli arkadaşlar en fazla zorlasam bile 2000 TL 'yi geçemiyorum. Xiaomi Mi 6 (4GB) versiyonu bana gider 3 aya kadar fiyatlarda düşüş yaşanırsa (6GB) versiyonunada bakarım. Tekrardan teşekkür ederim ustalarım <3

Haklısınız 4 GB ram yeterli seviyede şuan. Ama ileriye dönük 6 GB alınması daha mantıklı. Bütün uygulamaların, oyunların, işletim sistemlerinin boyutları ve ram üzerindeki etkisi giderek artıyor.
Örneğin;
PUGB Mobile 2,5 ay önce piyasaya çıktığında 495 MB gibi bir boyuttaydı galiba. İlk gün indirmiştim. Daha sonra kaldırdım. Bugün tekrar yükledim. Güncellemeler ile şuan ise 1,2 GB veri boyutuna kadar ulaştı. Bunların hepsi hafıza ve ram için yük demektir.
Chrome tarayıcısı bile veri ile beraber 350 MB gibi boyutlara ulaştı.
2 sene sonra uygulamalar ve oyunlar ne boyutlara ulaşmış olur...
Doğru fakat PUBG’nin depolama olarak 1.2 GB kaplaması RAM kullanımını değiştirmez. Zaten bu uygulamalar arka planda çalışmıyor. 4 GB RAM Windows 10 için bile yeterli iken, telefon için fazla bile.

Veri boyutu ne kadar artarsa uygulama o kadar sistemi zorlar. 100 Mb oyun ile 800 Mb oyun aynı miktarda ram kullanmaz. Veri boyutu artarsa ram kullanım miktarı artar. O uygulama yapılabilecek işlem sayısı artmış demektir ki bu da ram üzerinde yük binecek demektir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı