1900 TL'ye Kadar Bilgisayar Toplama

Ghosts

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar bütçem fazla olmadığı için maksimum 2000 TL'lik bir bilgisayar toplayabilirim. Ben kendimce şöyle bir şey yapmaya çalıştım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gigabyte H81M-S2Pv İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Dvı&Vga Anakart - Vatan Bilgisayar

Gskill 8Gb Ripjawsx Ddr3 1600Mhz Cl9 Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar

Zalman Z3 Plus Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar

Asus STRIX GTX750 Ti OC GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 550W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Seagate 3.5" 1Tb Barracuda Sata 3.0 64Mb Cache 7200Rpm Harddisk - Vatan Bilgisayar

Core i3 4160 Soket 1150 3.6GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

Cooler Master Hyper Tx3 Evo Lga775/1155/1156/1366 & Am2/Am2+Am3/Am3+/Fm1 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar

Sistemin iç bileşenleri bunlar ve toplam 1902 TL ediyor. Uyum sorunu olu mu acaba parçalar arasında?

İnternetten biraz baktım i3 4160 işlemci ve GTX 750 Ti ile GTA 5, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Witcher 3 oynayanlar vardı akıcı bir şekilde. Zaten çoğunlukla online olarak BF serisini oynarım. Sanırım bu sistem işimi görür. Monitör olarak bunu düşünüyorum :

BenQ RL2240HE 21.5" 1ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD Led Gaming Fiyatı

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar :)

Arkadaşlar bir yardımcı olsanız?

Arkadaşlar yorumlarınız benim için önemli. Bir hafta içinde almayı düşünüyorum bilgisayarı. Rica ederim yorum yapın.

Kardeş soğutucuyu çıkartıp işlemciyi i5 4460 yaparsan iyidir.Yok kalsın dersen sistem güzel yalnız oc olmayan bir işlemciye soğutucu gerekmez kendi fanı yeterlidir.İşlemciyi değiştirmezsen soğutucudan gelen 100 tl ile ekran kartına yükseltirsin..

1996.png

Kusura bakmayın. Monitörün 1900 TL'ye dahil olduğunu fark etmemişim. O zaman arkadaşınm önerdiği sistemi alternatif olarak düşünebilir. Fakat ekran kartını MSI veya ASUS tercih ederek alabilir.

i3 4160 sanırım çok ısınıyormuş o yüzden işlemci soğutucu koymak zorunda kaldım. Devrim Gök arkadaşımızın önerdiği ekran kartı performansı baya başarılı. İlerde işlemciyi yükseltebilirim fakat şimdilik i3 4160 alacağım. Teşekürler arkadaşlar :)

4160 sanırım çok ısınıyormuş o yüzden işlemci soğutucu koymak zorunda kaldım. Devrim Gök arkadaşımızın önerdiği ekran kartı performansı baya başarılı. İlerde işlemciyi yükseltebilirim fakat şimdilik i3 4160 alacağım. Teşekürler arkadaşlar :)

4160 çok ısınıyormuş diyenle ilişiğini kes hemen. İşlemci olarak da i5-4460 alman daha iyi olur. İleride işlemciyi değiştirmezsin. İşlemci ve anakart bir kere alınır. Eğer ileride işlemci değiştiriyorsan demek ki ilk aldığında hatalı bir tercihte bulunmuşsun demektir. Ekran, ram, ssd , hdd bunlar her zaman değişir ama işlemci ve anakart komple yeni bir sistem alana kadar kolay kolay değişmez.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı