1900TL'ye Sistem Tavsiyeleri

onurr.611

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir bilgisayar almayi planliyorum. 1900tl bütçem var. Oyun amaçlı kullanacağım. Aşırı bir performans beklentim yok, tüm oyunları ultrada açmak gibi. Ama sistem 3-4 sene parça değiştirmeden yeni çıkan oyunların hepsini açsın istiyorum. Ben bu işlerden pek anlamam lakin sevdiğim bir abim şu sistemi önerdi:

• GIGABYTE 970A-DS3P AM3+ DDR3 USB 3.0 SATA 3.0 Anakart --- 198 TL
  • AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Cache 95W 32nm İşlemci --- 285 TL
  • CORSAIR 4GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Bellek --- 120 TL
  • SAPPHIRE R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı --- 614 TL
  • SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk --- 142 TL
  • COOLER MASTER RC-K350 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA --- 239 TL (Thunder serisi psu var 12v 550w)
  • +
  • VIEWSONIC 21.5" VA2246-LED GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR DVI --- 295 TL
  • XIGMATEK XSF SERİSİ 120MM EXTREME SILENT FAN --- 18 TL (Kasanın arkasına egsoz fan)

Bu sistemi toplamak istiyorum. Fikir ve görüşlerinizi, değişmesini düşündügünüz parça varsa bu parçayı vs. söylerseniz çok mutlu olurum. Ekstra eklemem birşey varsa da yardımlarınızı bekliyorum. Yeni sistemlerde önerebilirsiniz.
Son bir sorum da şu. Montajı şehir merkezinde tanınmış bir bilgisayarcıya yaptırmak istiyorum. Bir sorun çıkmaz değil mi? Ve montajı mağazada yaptıranlar varsa fiyatı hakkında bilgilendirirlerse sevinirim. Şimdiden teşekkürler, iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatandan alıyosan internet üzerinden alsan bile faturayı götürmen durumunda onlarda montaj yapıyolar ve ücret alınmıyor. Eğer ki tanınmış bilgisayarcı güvenilirse onada yaptırabilirsin.

Bence gayet iyi bir sistem olmuş ama ram miktarını 8gb a çıkarabilirsin. DVD yazıcısıda eksik sanırım. Anakartı da M5A97 AMD R2.0 970/SB950 ile değiştirebilirsin.

Bu sistemi almalısınız.
Sistem.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı