1950 TL'ye sistem toplama (ALINDI)

Tolga Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir/Bornova
Daha fazla  
Meslek
İçerik Moderatörü - Freelance Çevirmen
Arkadaşlar pc büyük ihtimalle yarın alınacak. Haftasonunu bekleyemem maalesef yarın son şansım. 1 tl bile fazla veremem. Daha iyi bir sistem toplanacağını sanmıyorum ama yinede görüşünüze sunayım dedim.

İŞLEMCİ: Amd Fx X6 6300 Soket Am3+ 3,5Ghz 14Mb Cache 32Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar

ANAKART: Msi 970A-G46 Amd 970+Sb950 Am3+ Ddr3 2133Mhz(O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

RAM: Kingston 8Gb (2X4Gb) Hyperx Genesis Xmp Ddr3 1600Mhz Cl9 Ram - Vatan Bilgisayar

HARDDİSK: Wd 3.5" 1Tb Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64Mb Cache Harddisk - Vatan Bilgisayar

MONİTÖR: 21.5" VA2246-LED GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar

EKRAN KARTI: Asus R9 270 Directcu 2 2Gb Gddr5 256Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

KLAVYE: Everest Kb-961 Multimedya Gaming Klavye - Vatan Bilgisayar

MOUSE : Frisby Fm-G3250K Gaming Mouse - Kırmızı - Vatan Bilgisayar

KASA: Everest Rhino 432 600W Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar

Sitede daha ucuza geliyor ama mağazada 1950 tl civarına geliyor. Yani eğer alternatif sunacaksanız lütfen fiyatın 1850 tl yi geçmeyiniz.

Teşekkürler...

Ips ekranların gecikme süresi daha fazla olur ve oyun için led tercih edilmelidir. Ips demek azıcık daha canlı ve yanlardan bakıldığında ekranın görülebilmesi demektir. Yani benim alacağım monitör hiçbir şekilde sorun teşkil edemez. Yeterince araştırdığında benimle aynı fikirde olacağını düşünüyorum.

Kardeşim o Monitörle tam performans alamazsın bence monitör hariç iyi.
Monitörün performansa etkisi büyük değildir. Senin önerinin aksine arkadaşın alacağı monitör 1600x900 olup full hd olmadığı için ve çözünürlük full hd' ye göre az olduğu için ekran kartına binen yükte azalacağından aksine daha da performans alabilir.

Monitörün performansa etkisi büyük değildir. Senin önerinin aksine arkadaşın alacağı monitör 1600x900 olup full hd olmadığı için ve çözünürlük full hd' ye göre az olduğu için ekran kartına binen yükte azalacağından aksine daha da performans alabilir.

Benim aldığım monitör 1080p kardeş yanlış biliyorsun.

Benim öneridiğim 1920x1600 lerde olması lazm oyun performansı olarak diyorum ayrıca

Bilgisayar hakkında pek bilgin olmadığı çok belli. Monitörün oyun performansına katkısı yoktur sadece görüntüyü sana iyi yansıtabilir ki benim aldığım monitör de gayet güzel. Bu arada bilgisayar alında sadece monitör ve kasa aldığım mağazada bulunmadığından başka şubelerden sipariş edildi. En geç yarın montajı bitmiş olacak. Teşekkürler konu kapatılabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı