1996 model Golf 3 Otomatik viteste stop ediyor

Leancoll

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 1996 model bir golf 3'ümüz var. Aracın motoru soğukken ilk çalıştırdığımda stop ediyor, rölantisi çok düşük çalışıyor. 10 saniye rölanti yükselttikten sonra sıkıntısız çalışıyor. Babam eski olduğundandır diyor ama merak ettim otomatik vitesin stop etmesi normal midir eski olsa bile?

Bende başka bir dizel araçta bu sorun vardı, enjektör bakımı/temizliği/tamiri yaptırınca düzeldi. Enjektörlerin basıncı düşük olduğu için geç çalışıyordu, stop etmeden çalışmıyordu.

Sizin araç, sorun olduğu için mi stop ediyor, bilemem. Ama benim dayımın, sizin aracın modelinden biraz daha eski bir Mercedes'i vardı. O da dururken stop ediyordu. Otomatik vitesti.
Dayımın aracı sorunluydu.

Kara düzen sistem mi sıralı mı ? Arac kara düzense yanı direk lpgde çalışıyorsa sorun lpg beyninde.
Üstat direk LPG'de mi çalışıyor bilmiyorum, sorup öğreneceğim çok teşekkürler. Eğer sıralı sistem ise sorun nedir?

Sıralı sistemse LPG ayarında bir sıkıntı olabilir. Ayar bozuk olunca rölantide dalgalanma yaşanabiliyor. Bir ustaya baktırın isterseniz.
Teşekkürler, bir ustaya danışacağım detaylıca.

Üstat direk LPG'de mi çalışıyor bilmiyorum, sorup öğreneceğim çok teşekkürler. Eğer sıralı sistem ise sorun nedir?

Teşekkürler, bir ustaya danışacağım detaylıca.

Aracınız karburatorluyse kara düzen yani direk LPG ile çakışıyor, enjeksiyonluysa sıralı sistemdir benzinde çalışıp 10 saniye kadar sonra LPG'ye geçer. Bu süre yaz ve kışın değişir. Anlamanın farklı yollarida var LPG benzin arasında geçiş sağlayan aracın içindeki alette 1-0-2 konumları varsa kara düzen, tek tuş varsa sıralı sistemdir. Aracın içindeki o aletin üstündeki ışık araci ilk çalıştırdığınızda yanıp sönüyorsa LPG'ye geçtiğinde yeşil ışık sabitleniyorsa sıralı sistemdir.

Sıralı sistem ise aracınız LPG'ye gerekli sıcaklığa ulaşmadan yani erken geçiyor Bu da stop etmeye sebep oluyor.

Sonuç olarak kara düzende olsa sıralı sistemde olsa sizin sıkıntınız LPG ile alakalı vitesle hiçbir alakası yok lpgciye gidip halledebilirsiniz.

Aracınız karburatorluyse kara düzen yani direk LPG ile çakışıyor, enjeksiyonluysa sıralı sistemdir benzinde çalışıp 10 saniye kadar sonra LPG'ye geçer. Bu süre yaz ve kışın değişir. Anlamanın farklı yollarida var LPG benzin arasında geçiş sağlayan aracın içindeki alette 1-0-2 konumları varsa kara düzen, tek tuş varsa sıralı sistemdir. Aracın içindeki o aletin üstündeki ışık araci ilk çalıştırdığınızda yanıp sönüyorsa LPG'ye geçtiğinde yeşil ışık sabitleniyorsa sıralı sistemdir.

Sıralı sistem ise aracınız LPG'ye gerekli sıcaklığa ulaşmadan yani erken geçiyor Bu da stop etmeye sebep oluyor.

Sonuç olarak kara düzende olsa sıralı sistemde olsa sizin sıkıntınız LPG ile alakalı vitesle hiçbir alakası yok lpgciye gidip halledebilirsiniz.
Usta çok teşekkür ederim., sanırım kara düzen 1-0-2 var dediğin gibi kontrol ettireceğim.

Geri
Yukarı