19x10 el için kablosuz fare önerisi

Bütçe
500-1250

AfRu

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda kullandığım fare SS Rival 600. Bir süredir tuşlarında tutukluk yapma sorunu başladı, ayrıca kablosuyla boğuşmaktan sıkıldım, zaten masam da epey dar. Kablosuz fare arayışına girdim. Bütçemi belirttim (500-1250), bu fiyat aralığında gerçekten kaliteli ve uzun yıllar kullanabileceğim bir fare arıyorum. Bu bütçenin dışına çok fazla çıkmak istemiyorum. Ayrıca Rival 600'ün şekline gerçekten çok alıştım, gerçekten çok rahat bir fare. Onun şekline benzer (veya a4tech OP620-D) bildiğiniz bir fare varsa önerinize açığım. Sağ elimde kemik çıkıntı yapmış durumda, o yüzden kullanırken elimi ağrıtmayacak bir fare benim için olmazsa olmaz.

El boyutlarım 19x10cm. Mouse çok hafif olmak zorunda değil, ağırlığı benim için fark etmez. Fare tutuşum palm ve claw şeklinde. Fareyi dizüstü bilgisayarda kullanacağım, o yüzden 4-8kHz modelleri pas geçiyorum.

Edit: Oynadığım oyunlar karışık (battlefield 1, genshin impact, cyberpunk, stardew valley, iw3sp)

Bulduğum birkaç fare şöyle, kullanmış olup önerebilecekleriniz var mıdır?
- SS Prime Mini Wireless (Şu anda Webdenal sitesinde epey bir indirimli, şekli de rival 600'e çok benziyor, ama boyutu biraz küçük, ondan kararsızım. eğer çok önerdiğiniz bir modelse kablolu prime modelini de alabilirim)
- Razer Deathadder v2 x hyperspeed (bu fare ile ilgili şikayet yok denecek kadar az, herkes kalitesini övüyor. ayrıca mağazada deneme imkanım oldu, aşırı rahat)
- Hyperx Pulsefire Haste Wireless (bununla ilgili şikayet de gerçekten az ve epey övülen bir fare, ama mouse ne kadar rahat olur fikrim yok)
- Delux M800db (bununla ilgili hiçbir fikrim yok, redditte bütçe dostu olarak öneriyorlar)

Bunlar dışında önerdiğiniz modeller de varsa onlara da bakabilirim. Gerçekten çok uzun bir yazı oldu :)

Haste Wireless'in tek sorunu DPI doğruluğu. Örneğin 800 DPI'a alışan birisiysen Haste'de 800 DPI ayarladığında mutlu olmuyorsun. Farklı bir DPI denemen gerekiyor. Alışılabilir bir şey tabii bu.

DeathAdder V2 X HyperSpeed'i kendim kullanıyorum ve memnunum. Hem AA hem AAA pil desteği var. AA pil ile 235 saat 2.4 GHz ve 615 saat Bluetooth bağlantı ile kullanım süresi sağlıyor.

Prime Mini Wireless eline küçük gelir.

M800DB bu bütçelerde tercih edeceğim bir ürün olmazdı.

Model O ve Model D wireless bütçemin çok üzerinde, Basilisk X hyperspeed'de de bağlantı sorunları ve birkaç ay kullanımdan sonra bozulma sorunları yaygın, o yüzden onu listeye eklemedim.
Kablosuz almak yerine normalini almanı öneririm. benim arkadaşımda siyah kablolusu var ve uzun zamandır osu gibi çok tıklama isteyen oyunlarda kullandığı halde hala sapasağlam. Birde yazılımında her türlü ayarını kolayca yapabiliyorsun

Kablosuz almak yerine normalini almanı öneririm. benim arkadaşımda siyah kablolusu var ve uzun zamandır osu gibi çok tıklama isteyen oyunlarda kullandığı halde hala sapasağlam. Birde yazılımında her türlü ayarını kolayca yapabiliyorsun
Model O'yu bizzat deneyimleme şansım oldu, bana çok rahat gelmedi. Model D ona nazaran elime daha iyi oturdu, o yüzden kablolu da olsa onu göz önünde bulunduracağım.
Haste Wireless'in tek sorunu DPI doğruluğu. Örneğin 800 DPI'a alışan birisiysen Haste'de 800 DPI ayarladığında mutlu olmuyorsun. Farklı bir DPI denemen gerekiyor. Alışılabilir bir şey tabii bu.

DeathAdder V2 X HyperSpeed'i kendim kullanıyorum ve memnunum. Hem AA hem AAA pil desteği var. AA pil ile 235 saat 2.4 GHz ve 615 saat Bluetooth bağlantı ile kullanım süresi sağlıyor.

Prime Mini Wireless eline küçük gelir.

M800DB bu bütçelerde tercih edeceğim bir ürün olmazdı.
Haste wireless ve M800 ile ilgili şüphelerimi giderdiğiniz için teşekkür ederim hocam. v2x hyperspeed (en başından beridir de) şu anda aklıma en çok yatan model. Peki direk kablolu prime modelini önerir misiniz? Prime+'ın tıklama gecikmesinin yüksek olduğunu gördüm rtings sitesinde, ondan düz prime'ın daha iyi olacağını düşünüyorum. Sensörü iyi midir? Herhangi bir kronik sorunu var mı?

Geri
Yukarı