1GB RAM DDR2 PC'ye en fazla kaç GB RAM takılır?

Aytekinyilmazz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, iki farklı bilgisayarcıya götürdüm. Birisi DDR2'ye 2 GB RAM takılır en fazla ondan da randıman almazsın dedi. Diğer bilgisayarcı da 2 tane 2 GB RAM takarız dedi ne yapsam hangisine versem kasayı veya tavsiyeniz var mı? (32Bit 1GB RAM pc)

Anakartın marka modelini söyle öncelikle.

Anakart adı: MSI G31M3 V2 (MS-7529)

Anlamadığım olaysa şu bilgisayar Casper fakat bunu yazıp tıkladığımda msı’ın sitesine yönlendiriyor.
Slot sayısı: 2.
Max Memory (gb): 4 yazıyor.
8BD26C94-307C-4580-932B-5E5B9F49A34D.jpeg

Anakart markası MSI olduğu için MSI çıkıyor. Yazığı gibi 4 GB RAM destekliyor. 2x2 4 GB DDR2 800MHz RAM alıp takabilirsiniz.

Anakart markası MSI olduğu için MSI çıkıyor. Yazığı gibi 4 GB RAM destekliyor. 2x2 4 GB DDR2 800MHz RAM alıp takabilirsiniz.

Şu an takılı 1 GB RAM olduğu için 4 GB RAM'la beraber 5GB RAM mı oluyor? Windows 10 veya 8 yükleyebilir miyim peki.
Bir de bu işlemleri kendim yapabilir miyim evde (format ve RAM takma) yani bilgisayarcıya para verip yaptırsam mı?

Hayır şu an takılı olan RAM dahil 4 GB destekliyor. 3GB RAM takamayacağınıza göre ya tek 4 GB RAM takarsınız ya da 1GB ram+ 2 GB RAM takarak toplam 3GB RAM kapasitesi elde edersiniz. Bana sorarsanız Windows 8.1 kullanmanız daha performanslı olacaktır sisteminizi 4 GB RAM yapmanız dahilinde. Son sorunuza gelecek olursak kendin yapabilirsin bilgisayarcıya para vermene gerek yok.

Hayır şu an takılı olan RAM dahil 4 GB destekliyor. 3GB RAM takamayacağınıza göre ya tek 4 GB RAM takarsınız ya da 1GB ram+ 2 GB RAM takarak toplam 3GB RAM kapasitesi elde edersiniz. Bana sorarsanız Windows 8.1 kullanmanız daha performanslı olacaktır sisteminizi 4 GB RAM yapmanız dahilinde. Son sorunuza gelecek olursak kendin yapabilirsin bilgisayarcıya para vermene gerek yok.

Kralsın ya eyvallah çok sağ oll.

Geri
Yukarı