Rehber 1GB RAM ve HDD ile Windows 10 Kullanmak

İlk defa böyle bir konu açıyorum, inşallah doğru yere açabilmişimdir konuyu :)
Sistem:
1GB DDR2 RAM
Intel Pentitium M 1.89GHz
80GB SATA HDD
Dahili Ekran Kartı
İlk önce performans kısmını göstereyim:

Screenshot_1.png

Gördüğünüz gibi sadece 422MB RAM kullanıyor. Aslında 400'ün altını gördüm fakat klavyedeki print screen tuşu bozulduğu için bir program indirmem gerekti.
Şimdi de bunu nasıl yaptığımı söyleyeyim:
  1. Windows 10 sürümü: Eski bir sürüm tercih ettim. Kullandığım sürüm 1511 sürümü.
  2. Windows ile gelen uygulamaları buradaki rehber ile kaldırdım.
  3. Teker teker uğraşmamak için @Exinie isimli kullanıcının bu konusuyla gereksiz Windows işlemlerini kapattım.
  4. Ve son olarak Performans ayarlarından "Adjust For Best Performance" olanını seçtim.
Şu anda gayet güzel çalışıyor :D
Açılış hızı ise, kapatıp açıldığında 1 dakika kadar sürüyor. Fakat hazırda bekletince 10 saniyede açılıyor.
Ve şu anda kasma olmadan size bu bilgisayardan yazıyorum.

Enderman bunu zaten yapmıştı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ondan esinlendim zaten evet yaptı.

Sistem:
1GB DDR2 RAM
Intel Pentitium M 1.89GHz
80GB SATA HDD
Dahili Ekran Kartı

Eki Görüntüle 857894

Gördüğünüz gibi sadece 422MB RAM kullanıyor. Aslında 400'ün altını gördüm fakat klavyedeki print screen tuşu bozulduğu için bir program indirmem gerekti.
  1. Windows 10 sürümü: Eski bir sürüm tercih ettim. Kullandığım sürüm 1511 sürümü.
  3. Teker teker uğraşmamak için @Exinie isimli kullanıcının bu konusuyla gereksiz Windows işlemlerini kapattım.
  4. Ve son olarak Performans ayarlarından "Adjust For Best Performance" olanını seçtim.
Açılış hızı ise, kapatıp açıldığında 1 dakika kadar sürüyor. Fakat hazırda bekletince 10 saniyede açılıyor.
Sistem:

1024 MB Ram

1,86 GHZ Pentium T2130 32Bit

ATI 1100 128 MB Paylaşımlı

Hitachi HTS541612J9SA00

Asus X51R

Bu bilgisayarda da kullanılır mı? :D

sistem:
1GB DDR2 RAM.
Intel pentitium m 1.89GHz
80GB SATA HDD.
Dahili ekran kartı.

Eki Görüntüle 857894

4. Ve son olarak performans ayarlarından "adjust for best performance" olanını seçtim.
açılış hızı ise, kapatıp açıldığında 1 dakika kadar sürüyor. Fakat hazırda bekletince 10 saniyede açılıyor.

RAM frekansı yanlış galiba :D 20000MHz nedir :D

Geri
Yukarı