Windows 10 Gereksiz Hizmetleri Devredışı Bırakmak

• Konuyu başlatan Exinie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 100
  • Görüntüleme 65B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Exinie

Kilopat
Merhabalar, Windows 10 için gereksiz hizmetleri devredışı bırakan bir dosya buldum ve herkesin yararlanmasını istedim. Aslında bu dosyayı bayadır kullanıyorum ama Technopat halkı kullanmaz diye düşündüm, şimdi de kullanan çıkar diye düşünüyorum ve bir rehber hazırladım.

Dosya bana ait değildir, FR33THY adlı birine ait (ReviOS'un yapımında yardımcı oldu, bu forumda değil)

Metro uygulamaları açılmayabilir, geri bildirim yapabilirsiniz yardımcı olurum. Bir sıkıntı yaşarsanız geri alma dosyası var rehberde nasıl yapıldığı bahsedilmiştir.

1- NSudo programını çalıştıralım (İndirdiğiniz klasörün içinde)

1578627802918.png

2- Açılan pencerede "Enable All Privileges" seçeneğine tik atıp "Browse" butonuna tıklayın.

1578627812638.png

3- Gelen pencerede Windows 7 kullanıyorsanız "Gereksiz Hizmetleri Kapat - Windows 7" dosyasını eğer Windows 8.1 veya Windows 10 kullanıyorsanız "Gereksiz Hizmetleri Kapat" dosyasını seçip "Aç" butonuna tıklayın. Eğer tüm hizmetleri varsayılan ayarlarına geri döndürmek istiyorsanız "Tüm Hizmetleri Varsayılan Ayarlarına Geri Döndür" dosyasını seçip "Aç" butonuna tıklayın.

1578627825352.png

4- "The operation completed successfully." yazısını görürseniz işlem başarıyla tamamlanmıştır, programları kapatıp bilgisayarı yeniden başlatın.

1578627843741.png

İndirme Linki: LINK

Nasıl bir fark oluyor yazsaydın keşke. RAM kullanımın kaçta kaç düştü?

Nasıl bir fark oluyor yazsaydın keşke. RAM kullanımın kaçta kaç düştü?

Bir sürü hizmet kapanıyor, çok fark edeceğini söyleyebilirim. Geçen arkadaşımın termal macunu kuruduğu için bilgisayarı kapanıyordu, bu dosyayı onda denedim ve artık kapanmamaya başladı siz düşünün artık.
Herhangi bir zararı vesaire olur mu? @Recep Baltaş Ağabeyim. :)

Bunu kullandıktan sonra disk yöneticisi çalışmıyor, düzeltmek için "Diskleri optimize et" gibi bir hizmet vardı şu an bilgisayarım İngilizce olduğundan net bir cevap veremeyeceğim malesef.

Ayrıca bir programa gerek yok. Çalıştıra services.msg yazıp elle devre dışı bırakın. Maksimum 2 dakika sürüyor. Ben bunları devre dışı bıraktım. Bazılarını technopat haberden bazılarını da yabancı sitelerden aldım. Eğer önemli bir servisi devre dışı bırakırsanız masaüstü gelmiyor ya da garip garip hatalar verebiliyor. Çok fazla bilmediğinize dokunmayın. :D

Annotation 2020-01-09 195719.png

Ayrıca bir programa gerek yok. Çalıştıra services.msg yazıp elle devre dışı bırakın. Maksimum 2 dakika sürüyor. Ben bunları devre dışı bıraktım. Bazılarını technopat haberden bazılarını da yabancı sitelerden aldım. Eğer önemli bir servisi devre dışı bırakırsanız masaüstü gelmiyor ya da garip garip hatalar verebiliyor. Çok fazla bilmediğinize dokunmayın. :D

Eki Görüntüle 484219

Dosyayı not defteri ile düzenleyip bakın isterseniz, bir sürü hizmet kapanıyor ve bunları elle kapatmak çok can sıkıcı bende önceden elle kapatıyordum.

1578628992730.png

Eki Görüntüle 484219
Ben de şimdi yaptım ne kadar gereksiz şey varmış :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı