1GB RAM'e Windows 7 Ultimate X64 kurulur mu?

Okan öz

Hectopat
Yer
Mannheim
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi akşamlar, benim eski bir kasa bilgisayarım var. Birazcık donanım açısından yükseltip satmayı düşünüyorum.
Satacağım bilgisayarın içinde Windows 95 var ve ben Windows 7 Ultimate X64 kurmayı düşünüyorum. İşlemci 64 Bit destekliyor, işlemci de AMD Athlon X64 3000.
1 çekirdekli bir işlemci ekran kartı olarak da 512MB HD4650 var ve 1GB'da RAM var. Eğer Ultimate X64 yüklesem sıkıntı çıkar mı yoksa DDR2 RAM mi almalıyım alırsam da kaç GB almalıyım? Cevaplarsanız sevinirim.

İyi akşamlar, benim eski bir kasa bilgisayarım var. Birazcık donanım açısından yükseltip satmayı düşünüyorum.
Satacağım bilgisayarın içinde Windows 95 var ve ben Windows 7 Ultimate X64 kurmayı düşünüyorum. İşlemci 64 Bit destekliyor, işlemci de AMD Athlon X64 3000.
1 çekirdekli bir işlemci ekran kartı olarak da 512MB HD4650 var ve 1GB'da RAM var. Eğer Ultimate X64 yüklesem sıkıntı çıkar mı yoksa DDR2 RAM mi almalıyım alırsam da kaç GB almalıyım? Cevaplarsanız sevinirim.

Hocam o sisteme en fazla Windows 7 starter kurulur. Hafif Linux dağıtımlarına yönelmenizi tavsiye ederim.

Windows sadece 700 MB RAM kullanıyor. İşlemci eski anakartın nedir? Bunu öğren zaten DDR2 mi DDR mı olduğunu öğrenirsin ona göre 2 GB DDR2 667 MHz RAM öneririm PC6400 kodlu RAM'leri desteklemiyorsa anakartın(800MHz olanlar) sorun yaşarsın. O sisteme ancak vista kurulur.

Vista SP2 32 Bit Windows kullanılacaksa iyi olabilir.
SP2 rahatlıkla kurulabilir merak etmeyin.
Eski dersenizde Windows 8.1 32 Bit ya da Linux dağıtımına bakabilirsin.

Geri
Yukarı