1TB hard diskimi 2TB SSD ile değiştirebilir miyim?

ibrahimferhadli

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim laptopumda 1TB HDD bulunuyor. Yeni SSD ile değiştirmek istiyorum. 2TB SSD takabilmem mümkün mü? Yoksa 1TB HDD varsa 1TB SSD mi olmak zorunda?

SATA III girişli portu var bilgisayarın.

Bir de SSD'yi HDD gibi ikiye bölerek depolama olarak kullanırsam ne tür sorunlar yaşarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk sorunuzun cevabı evet, ikincisi hayır ve üçüncüsü sorun yaşamazsınız.

Ek bilgi olarak, tüm işlemleri SSD üzerinden yapmak disk ömrünü azaltabilir.

Merhaba. Benim laptopumda 1TB HDD bulunuyor. Yeni SSD ile değiştirmek istiyorum. 2TB SSD takabilmem mümkün mü? Yoksa 1TB HDD varsa 1TB SSD mi olmak zorunda?

SATA III girişli portu var bilgisayarın.

Bir de SSD'yi HDD gibi ikiye bölerek depolama olarak kullanırsam ne tür sorunlar yaşarım?
İstediğiniz boyutta SSD takabilirsiniz. Boyutları aynı olsun yeter.

Yazma okuma da örnek verilebilir, bu işlemleri çok fazla uygularsanız değerler düşebilir.

1 tane SATA portu var diye mecburen sadece SSD kullanmak gerekiyor. Mevcut HDD bayağı eskidi cızırtı falan sesleri geliyor. İyice bozulmasın diye değiştirmek istiyorum yoksa boot hızında neredeyse SSD kadar hızlı. 10-15 saniye sürüyor laptopun açılıp kapanması.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı