1TB HDD + 250 GB SSD vs 1TB SSD

Hangisi alınmalı?

• Oy verenlerin toplamı
    42

Serdar ak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yeni bir bilgisayar topluyorum, anakart MSİ B360 Bazooka, işlemci I59400F ve ekran kartı Gigabyte GTX 1660. Depolama konusu kafamı çok karıştırıyor. Ben yaz için bir sürü oyun listeledim ve Dark Souls gibi oyunlar olduğu için boyutları fazla, aklımda HDD + SSD vardı ama sistem toplama konularımda direk SSD önerdiler. YouTube'de karşılaştırmalara baktığımda SSD ve M2'ler arasında pek fark olmadığını gördüm ama HDD bu ikisinden çok geriydi. Hangisi olsun sorusuna geçmeden bir sorum daha var. Ben 1 TB SSD aldığımda Windows'u da oraya kuracağım. Windowsla birlikte bir sürü oyun olacağı için yavaş açılma gibi sıkıntılar görür müyüm? O halde hangisini tercih etmeliyim. Buraya kadar okuduysanız biliyorum çok şey yazdım ama cevaplarsanız sevinirim.
HDD + SSD:
1 TB SSD:
Arkadaşlar şunu da göz önünde bulundurmanızı rica ediyorum, 1 TB SSD fiyatı çok yüksek bütçeyi biraz aşıyor. Hani gerek yok HDD oyunlarda idare eder diyorsanız söyleyin. Bütçeyi zorlamama gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ne kadar şu an SSD + HDD ikilisiyle sistemimi kullansam da kimseye önermiyorum, ben zorunluluktan bu şekilde kullanıyorum 1TB SSD alacak durumum olmadığından, sen o HDD'i aktif olarak kullanmasan bile o illet sistemini bir şekilde yavaşlatabiliyor veya arızalandığında senin sistemine mavi ekran verdirebiliyor sen güncel olarak kullanmasan dahi, al 1TB SSD'ni keyfine bak, SSD adamdır.

Bütçeyi zorlamanıza gerek yok ama alabiliyorsanız 1 TB SSD almalısınız. HDD yeter oyunlar için ama SSD farkı gerçekten büyük.

Sadece SSD takmanız ve içini doldurmanız yavaşlamaya sebep olur evet ama çok az. Hem HDD ile karşılaştırınca yine hızlı bir kullanım elde edersiniz. Sıkıntı yaratmaz kısaca.

Yine dediğim gibi bütçenizi aşacaksa 1 TB SSD almanıza gerek yok bence. SSD+HDD gayet yeterli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı