500 GB SSD vs 1TB HDD ve 250 GB SSD

Sizce hangisini almalıyım?

• 500 GB SSD

Oy: 7 33,3%
  • 1 TB HDD + 250 GB SSD

Oy: 14 66,7%

• Oy verenlerin toplamı
    21

NorwegianWood

Hectopat
Daha fazla  
Sıfırdan bir oyun sistemi toplamak istiyorum. Depolama konusunda kararsız kaldım.
1 TB HDD + 250 GB SSD mi almalıyım yoksa 500 GB SSD mi?
Hafıza olarak 500'ün yeteceğini düşünüyorum. Sadece SSD kullanırsan ömrü daha az olur diyenler var siz hangisini önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece SSD kullanırsan ömrü daha az olur diyenler var.
Doğru söylemişler.
Önerim 250 GB SSD ve 1TB HDD olacaktır. Sadece SSD kullandığında tüm yazılımlar, oyunlar burada olduğu için yani daha yoğun kullanım olduğu için SSD'nin ömrü daha kısa olur. Ama SSD'ye ihtiyaç duymayan oyunları vs. HDD'de barındırırsan SSD'nin ömrünü bir nebze artırmış olursun.

Bütçe düşükse 120GB SSD + 1TB HDD de olabilir. Sonuçta sadece sistem, program ve belli başlı driverlar yüklenecek. Yeterli olabilir.

Almış iken 1 TB HDD ve 250 GB SSD almanı öneririm. Yeni oyunların boyutu zaten büyük. Tavsiye edildiği gibi oyunları HDD kurar isen ömrünü biraz daha uzatmış olursun.

Almış iken 1 TB HDD ve 250 GB SSD almanı öneririm. Yeni oyunların boyutu zaten büyük. Tavsiye edildiği gibi oyunları HDD kurar isen ömrünü biraz daha uzatmış olursun.

Bence 500'lük hdd'ler içinde işletim sistemi de olduğu için yetmiyor. İşletim sistemi ssd'de olsa yeter diye düşünüyorum. Analiz ettiğimde oyunlardan hariç olarak çoğu yeri chrome önbelleği ve spotify önbelleğinin kapladığını gördüm. Bunlara ek olarak çeşitli programlar ve güncellemeleri var. Tabi uzun soluklu bir sistem düşünenler için 1TB ideal.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı