1TB HDD + 250 GB SSD vs 1TB SSD

Hangisi alınmalı?

• Oy verenlerin toplamı
    42
Çoğu kişi ekonomik sebeplerle SSD+HDD kombinasyonu kullanıyor. Ben de öyle kullanıyorum. Depolamaya ihtiyaç yoksa sadece 250 veya 500 GB gibi SSD'ler kullanan da var.

1TB HDD ve 250 Evo SSD yaklaşık 600 ₺ masraf, SSD Evo 1 TB alırsan aralarında yaklaşık 500 ₺ fark olur. Bu fark azımsanacak değil.

Arkadaş 500 olarak hesaplamış ama ben senin linklerden baktığımda SSD+HDD = 547 TL'ye geliyor. 1 TB SSD ise 910 TL. Fark 363 TL kadar.

1 TB için bütçeyi zorlamam gerekiyo, buna değer mi onun için sordum?

Bu 363 TL bütçeni ne kadar zorlar, senin için ne kadar kabul edilebilirdir o önemli. Şu an SSD, oyunlarda FPS'den ziyade yükleme ekranlarını etkiliyor diye biliyorum.

Sen hem oyun oynacağını (malum, oyun dosyaları artık çok yüksek boyutlu) belirtmişsin, hem de tek başına 1 TB SSD'nin bütçeni zorlayacağını. Hesaplama ortada, eğer bu 363 TL bütçeni zorlayacaksa, benim oyum SSD+HDD'den yana. Anketteki oyumu da f/p düşünerek kullandım.

Ha yok, bütçem bunu kaldırır dersen, havada karada SSD tabii.

Bu arada kararın HDD olursa yüksek RPM'li alman iyi olur.

Çoğu kişi ekonomik sebeplerle SSD+HDD kombinasyonu kullanıyor. Ben de öyle kullanıyorum. Depolamaya ihtiyaç yoksa sadece 250 veya 500 GB gibi SSD'ler kullanan da var.

Arkadaş 500 olarak hesaplamış ama ben senin linklerden baktığımda SSD+HDD = 547 TL'ye geliyor. 1 TB SSD ise 910 TL. Fark 363 TL kadar.

Bu 363 TL bütçeni ne kadar zorlar, senin için ne kadar kabul edilebilirdir o önemli. Şu an SSD, oyunlarda FPS'den ziyade yükleme ekranlarını etkiliyor diye biliyorum.

Sen hem oyun oynacağını (malum, oyun dosyaları artık çok yüksek boyutlu) belirtmişsin, hem de tek başına 1 TB SSD'nin bütçeni zorlayacağını. Hesaplama ortada, eğer bu 363 TL bütçeni zorlayacaksa, benim oyum SSD+HDD'den yana. Anketteki oyumu da f/p düşünerek kullandım.

Ha yok, bütçem bunu kaldırır dersen, havada karada SSD tabii.

Bu arada kararın HDD olursa yüksek RPM'li alman iyi olur.
Peki bunu alsam yeterli olur mu?
Bu yaz için kendime oyun listesi yaptım
- F01AE2CD-A4FC-4EF5-ACFE-C53E3D4FDBF1.jpeg
Oyunlar öyle küçük boyutta değiller ama oyundan başka bir şey yükleyeceğimi sanmıyorum, belki ileride 1 TB SSD alırım, siz ne düşünüyorsunuz. Bence 500 GB SSD şimdilik yeterli.

Eğer önemli dosyaları atarım ve yedek falan uğraşmam dersen 1 TB SSD alabilirsin. Çünkü SSD'ler ölmeden önce kendini pek belli etmez. HDD ise ölmeden önce kişiyi uyarıyor. BS, mavi ekran gibi hatalarla bozulmak üzere olduğunu anlıyorsun.

Bütçen hangisini kaldırıyorsa o bence. 500 GB SSD + 500 GB HDD ikilisi yapabilirsin.

Bende 500GB Samsung 970 evo plus ve 2Tb 860 Qvo var , hddlife programı ile ne kadar ömrü kaldığını görebiliyorum kullanmanı öneririm.

Peki bunu alsam yeterli olur mu?
Bu yaz için kendime oyun listesi yaptım
-Eki Görüntüle 399527
Oyunlar öyle küçük boyutta değiller ama oyundan başka bir şey yükleyeceğimi sanmıyorum, belki ileride 1 TB SSD alırım, siz ne düşünüyorsunuz. Bence 500 GB SSD şimdilik yeterli.

500 GB SSD+1 adet HDD 'den bahsediyoruz değil mi? O zaman yeterli olur. Listedeki oyunların boyutlarını bilmiyorum o yüzden bir tek 500 GB SSD alırsan yeter mi onu bilemeyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı