1TB HDD önerisi

manirery

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bilgisayara 1TB HDD alacağım. Şu HDD'yi alacaktım. Ama çabuk bozuluyor tarzı yorumlar gördüm. Öneri yapabilir misiniz? En az 3-4 sene götürücek.

Bütçeni belirt, HDD alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar RPM dönme hızı ve önbellek miktarıdır. Dönme hızının en düşük 7200RPM ve minimum 128 veya 256 MB önbellek olmasına dikkat et.

Son düzenleme:
Bütçeni yazmamışsın fakat şu an benim aktif olarak kullandığım harddisk beni 1.5 senedir götüyor ve herhangi bir arıza yapmadı sana da tavsiye ederim. Bütçen yetiyorsa yanına bir de SSD alabilirsin. Şimdiden hayırlı olsun. WD 3,5.

Bana sorarsan 362 TL'yi gidip 1 TB HDD'ye vereceğine tabii bana yetmez diyorsan orası ayrı birazdaha ekleyip James Donkey markasının 480 GB'lık SSD'si 458 TL civarı onu almalısın. Bir diğeride Seagate Barracuda modelleri bence iyi.

Bana sorarsan 362 TL'yi gidip 1 TB HDD'ye vereceğine tabii bana yetmez diyorsan orası ayrı birazdaha ekleyip James Donkey markasının 480 GB'lık SSD'si 458 TL civarı onu almalısın. Bir diğeride Seagate Barracuda modelleri bence iyi.
James Donkey gibi SSD modellerini önerip durmayın. Fazlasıyla uyumluluk sorunu, kısa ömür gibi sorunları var. Forumda araştırın görüceksiniz.

Geri
Yukarı