1TB SATA SSD önerisi

Bütçe
1500-2000
Bu attığınızın olayı nedir anlamadım tam olarak. Anakartımda 1 tane m2 slotu var ve ellemeyi pek düşünmüyorum ona.
Bu video yardımcı olur:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir tık pahalı geliyor gözüme. Kioxia üzmez derseniz onu almaya niyetim var çünkü arada çok fark var fiyat anlamında.
Aradaki fiyat farkına kesinlikle değer ama alamazsanız da Kioxia alın. Yukarıda Hikvision öneren arkadaşın hiçbir bilgisi yok, dikkate almayın. Başlıkta 600 MB yazmasına bakıp SSD önermiş size. Kontrolcü ne desen bilmez.

Bu video yardımcı olur:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam B450M S2H modelinde PCI-e 2.0 x1 slotları var. Bu dönüştürücü ile oraya taksa bile SATA SSD hızı alır. Gereksiz yani. @Techmo

Hocam en fazla ne kadar verebilirsiniz?
En f/p ürünü arıyorum açıkcası. Aldıktan sonra 3-5 yıl kullanmayı planlıyorum.
Bu video yardımcı olur:
Anakartımda var mıdır ki böyle bir yuva. Sistemim bu:
DA-G3

Aradaki fiyat farkına kesinlikle değer ama alamazsanız da Kioxia alın. Yukarıda Hikvision öneren arkadaşın hiçbir bilgisi yok, dikkate almayın. Başlıkta 600 MB yazmasına bakıp SSD önermiş size. Kontrolcü ne desen bilmez.
Hocam eğer anakartım destekliyorsa yukarıdaki arkadaşın dediği dönüştürücü olayı cazip geldi açıkcası.

Hocam bence mantıklı. İleride çift m2 slotlu bir anakart alırsanız veya DDR5'e geçerseniz elinizde 2 adet SSD olur.

Hocam eğer anakartım destekliyorsa yukarıdaki arkadaşın dediği dönüştürücü olayı cazip geldi açıkcası.
Dostum anakartında PCI-e 2.0 x1 slotu var. Bu slota dönüştürücü ile M.2 SSD taktığın zaman SATA SSD hızı alacaksın zaten. Gerek yok. PCI-e 2.0 x1 slotu maksimum 500 MB/sn hız vadediyor.

Samsung 870 EVO alıp geçin.

Hocam B450M S2H modelinde PCI-e 2.0 x1 slotları var. Bu dönüştürücü ile oraya taksa bile SATA SSD hızı alır. Gereksiz yani. @Firetech
Doğrudur hocam, bunun bilincinde olarak önerdim. 870 EVO modeline nazaran bu alternatif daha uygun fiyat sunuyor, ileriye dönük olarak da M.2 yuvasında kullanılabilme potansiyeli de var, bu yüzden fikir olsun diye önerdim.

Hocam bence mantıklı. İleride çift m2 slotlu bir anakart alırsanız veya DDR5'e geçerseniz elinizde 2 adet SSD olur.
Dostum anakartında PCI-e 2.0 x1 slotu var. Bu slota dönüştürücü ile M.2 SSD taktığın zaman SATA SSD hızı alacaksın zaten. Gerek yok. PCI-e 2.0 x1 slotu maksimum 500 MB/sn hız vadediyor.

Samsung 870 EVO alıp geçin.
Doğrudur hocam, bunun bilincinde olarak önerdim. 870 EVO modeline nazaran bu alternatif daha uygun fiyat sunuyor, ileriye dönük olarak da M.2 yuvasında kullanılabilme potansiyeli de var, bu yüzden fikir olsun diye önerdim.
Hocam şahsen dedikleri pek yanlış durmuyor. Şimdiden 2 tane m2 ssd'ye sahip olursam, ilerleyen yıllarda sistem parçalarını sattığımda veya bozulduklarında elimde 2 adet m2 ssd olur ve yeni bir sisteme geçersem veya yükseltme yaparsam işime gelebilir. Kioxia ile arasında 250tl var ve 189 tl dönüştürücü parası var sadece. yani totalda 2000'e m2 ssd alıp kullanabilirim gibi duruyor. Tabi siz daha iyi bilirsiniz elbette fakat aklıma yatmadı da değil şimdi.

Geri
Yukarı