1TB SATA SSD önerisi

Veya zorlayıp bunu alın. Bir kere alırsınız hep kullanırsınız.

Ölümsüz gibi bişey bu SSD :D
Arkadaşlar. QLC ve Turbowrite muhabbeti gördükten sonra QVO almaktan vazgeçtim. 4 bit SSD zaman zaman hantallaşıyormuş anladığım kadarıyla. Bu hantallık dediğim şey 80Mb/s, 5400rpm harddisk hantallığı neredeyse.

SSD hız sıralaması
SLC > MLC > TLC > QLC

860 PRO: MLC
860 EVO: TLC
860 QVO: QLC

Ya bütçeyi kasıcam ya da kapasiteden feragat edicem. Ölümsüz SSD canavarı EVO hâlâ şanını konuşturuyor.

Not: SSD alacak arkadaşlar LC muhabbetine dikkat etsin. QLC olduğunu bilmeden alıp 860 QVO düşük hız diye başlık açanları gördüm.

Son düzenleme:
Son mesajınıza göre 860 Pro daha iyi değil mi? Çok anladığım işler değil. Bende de masaüstü var. Onun için almayı düşünüyorum, bütçelerimiz hemen hemen aynı.

ne yaptınız ne aldınız acaba bende samsung 860 qvo almayı dusunuyorum oyun yuklemek ve oynamak için ?

@ozemheri belirli sebeplerden ötürü alamadım.

QVO almayı aklımdan çıkarmıştım. Kullanıcı yorumlarına baktığım zaman, SSD uzun vadeli büyük dosyaları 9600 rpm HDD hızında çalıştırıyor. Yukarıda belirttiğim 4lük veri blokları çalışma prensibi bu şekilde. WD veya Sandisk bakabilirsiniz. Crucial, James Donkey gibi markalardan uzak durun. Adata alınabilir. Samsung, Real Madrid seviyesindeyse, SanDisk ve WD, Atletico Madrid seviyesinde. Negatif yorum pek görmedim.

Geri
Yukarı