1TB SSD önerisi

AlperTurhan20

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
3D Artist
Öncelikler selamlar. Herkese hayırlı, sağlıklı, mutlu bayramlar dilerim :)

Sistemim başlıca şu şekilde;
X570 Tomahawk - R5 5600X - RX 5700XT Gaming X - Trident Z Neo CL16 2x8
Bu sistemi yeni topladım yalnız şu an eski PC'den kalan HDD kullanıyorum.

Windows ve Autodesk, Adobe vs programlar ayrıca GTA 5 vb. büyük oyunlar yüklemek için 250-500GB en hızlısı olduğu için gen4 almayı düşündüm.
Bir de ucuzluk 1TB SSD almayı düşündüm hız gerektirmeyen programlar ve oyunlar için. Yalnız SSD'ler hakkında hız haricinde bilgim yok diyebilirim.
Sisteme uyacak her türlü öneri ve tavsiyelerinizi alabilirim. Gen4 gereksiz ise onu da belirtirseniz sevinirim.

Öncelikler selamlar. Herkese hayırlı, sağlıklı, mutlu bayramlar dilerim :)

Sistemim başlıca şu şekilde;
X570 Tomahawk - R5 5600X - RX 5700XT Gaming X - Trident Z Neo CL16 2x8
Bu sistemi yeni topladım yalnız şu an eski PC'den kalan HDD kullanıyorum.

Windows ve Autodesk, Adobe vs programlar ayrıca GTA 5 vb. büyük oyunlar yüklemek için 250-500GB en hızlısı olduğu için gen4 almayı düşündüm.
Bir de ucuzluk 1TB SSD almayı düşündüm hız gerektirmeyen programlar ve oyunlar için. Yalnız SSD'ler hakkında hız haricinde bilgim yok diyebilirim.
Sisteme uyacak her türlü öneri ve tavsiyelerinizi alabilirim. Gen4 gereksiz ise onu da belirtirseniz sevinirim.
1 TB Samsung 970 EVO Plus işinizi fazlasıyla görecektir.

Arkadaşın önerdiği SSD gayet iyi Yakın zamanda Chia Coin için mininge başlayacaklar, HDD ve SSD bulmak zorlaşacak ve fiyatı artacak alacaksanız bütçenizi esnetip almaya bakın.
Hocam dediğiniz gibi SSD gayet iyi ama ben Chia Coin'i ilk defa sizden duydum. Yakında bende SSD alacağım. Eğer bir sıkıntı olacaksa piyasada önlemimi alayım.

Hocam dediğiniz gibi SSD gayet iyi ama ben Chia Coin'i ilk defa sizden duydum. Yakında bende SSD alacağım. Eğer bir sıkıntı olacaksa piyasada önlemimi alayım.
Eğer mining gibi Chia Coin de popüler olursa ki olacaktır çünkü herkes RTX 3080 alamaz ama herkes 1TB HDD alabilir. Piyasa uçar.
Gen4 gereksiz ve pahalı. Hatta NVMe SSD bile gereksiz. SATA SSD oyun için yeterli. Bütçe ne kadar? Sata mı, M2 mi istersin?
Katılıyorum fakat bu sisteme NVMe SSD yakışır.

Geri
Yukarı