1x Curved vs 3x Monitör

Webisin

Hectopat
Şimdi sizden şöyle bir tavsiye almak istiyorum. Hali hazırda 27''ASUS 1ms 60Hz bir monitorum bulunuyor ancak işimden dolayı 2nci bir mönitöre ihtiyacım var, bu konuda bir kaç fikir oluştu kafamda ancak bu konuda deneyımı olan arkadaslardan bılgı almak ıstıyorum. Yazılımcıyım kendım boş zamanlarımda oyun oynamak amaçlı aynı zamanda ıs yaparken de bır yandan ses olsun ızleyım vs gibi sebeplerle vıdeo acıp ızlıyorum

Sistem bilgileri;

İşlemci: Ryzen 5 2600X 4.2
Ekran kartı: MSI Armor 1070 Tİ
16x Gskill 3000MHz RAM
Sıvı sogutma Cooler Master

1. Samsung, LG veya Philips Gibi markaların 49'43''Curved veya normal 144Hz monitorlerınden almak. Ortalama bütçesi ( 4-7 bin arası gordugum kadarıyla degısıyor.
2. 3 adet 24-29''arası monitoru birleştirmek ( Model önerisi mumkunse ekran kasa oranı ıyı cırkın gozukmeyecek modeller, tabii ki bir de aparat onerısı.)
3. 3x monıtor mantıksız 2 monıtor yeterlı dıyorsanız onerınız nedır? 2x monıtore FPS tarzı oyunlarda ozellıkle ekranın ortasında goruntu kaybı yasanıyor o yuzden dusunmuyorum.
4. Varsa sizin tavsiyeniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi iş için 3x monitör daha mantıklı. Çünkü mesela her programın penceresini pratik bir şekilde 3 monitöre dağıtmak var, bir de 1 monitörün içine en-boy ile uğraşmak var. Ama oyun için de tek monitör daha mantıklı. Sizi adeta oyunun içine sürüklüyor. Bence https://www.amazon.com.tr/dp/B079NLM3TJ/?m=A1UNQM1SR2CHM&tag=epey-21&_encoding=UTF8&aff_sub4=1 alın bundan rahat rahat hem işinizi hem oyununuzu oynayın.
Bu monitörü bölüm bölüm ayırabiliyorsa bunu almak daha mantıklı.

Evet 3 veya 4 kadar ayrılabiliyor monitör ancak fiyatı 7000 tl. 3x monitörle ne avantaj olur ne dezavantaj olur onu bilmek istiyorum çünkü 7000tl 49inc bir monitör olucak evet harika bu ama 3x27inc 71inc bir görüntü elde edilebiliyor yada buna benzer kombinasyonlar. Sadece ekran büyüklük üzerine değil ayrıca sistem yeterli gelicek mı onuda hesaplamak gerekiyor

Evet 3 veya 4 kadar ayrılabiliyor monitör ancak fiyatı 7000 tl. 3x monitörle ne avantaj olur ne dezavantaj olur onu bilmek istiyorum çünkü 7000tl 49inc bir monitör olucak evet harika bu ama 3x27inc 71inc bir görüntü elde edilebiliyor yada buna benzer kombinasyonlar. Sadece ekran büyüklük üzerine değil ayrıca sistem yeterli gelicek mı onuda hesaplamak gerekiyor
Yazılım ile uğraşıyorsunuz size yukarı doğru diktörgen olan monitörler daha uygun olmaz mı ?
Bu tarz.
Dell 24 P2417h Led Monitör 6ms Pivot (full Hd) - n11.com

Aynen Ama oyun içinde ideal birşey olsun istiyorum ayrı ayrı monitör almamak için 144hz 1-5ms aralığında 3lu alabileceğim ortalama adet fiyatı da 1.5 2 arasi olan . Aslinda deneyimlemis birinden yasadiklari zorluklar ve kolayliklari duymak istiyorum.
Ayrica urunun ozellikleri baya kötü

Aynen Ama oyun içinde ideal birşey olsun istiyorum ayrı ayrı monitör almamak için 144hz 1-5ms aralığında 3lu alabileceğim ortalama adet fiyatı da 1.5 2 arasi olan . Aslinda deneyimlemis birinden yasadiklari zorluklar ve kolayliklari duymak istiyorum.
Ayrica urunun ozellikleri baya kötü
Yok bu ürünü almanız için atmadım. Sadece örnek olarak attım. Deneyimli bir arkadaş yorum yaparsa daha iyi olur tabi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı