1x8 GB RAM 4 GB gözüküyor

lcycstuff

Decapat
Yer
Adana/Turkey
Daha fazla  
Meslek
ÖğrenciA
Arkadaşlar bundan 4 gün öncesine kadar 8 GB olan RAM'i sorunsuz şekilde kullanıyordum sonra sistemim yavaşladığı için SSD'ye geçiş yaptım ve geçiş yaptıktan sonra 8 GB RAM'im 4 GB gözüküyor bunu SSD'ye geçtikten bir gün sonra fark ettim SSD'ye geçer geçmez mi oldu yoksa daha sonra mı hiçbir fikrim yok. Ayrıca bundan 1 sene kadar önce aynı sisteme HDD aldığımda da yaşamıştım o zaman bir forumda RAM'leri alkol yardımı ile silmenin çözüm olacağını görmüştüm denedim işe yaramıştı o zamandan beri kullanıyordum bu sefer yine denedim bu çözüm olmadı RAM'im 1x8 GB. Siz sormadan söyleyeyim işletim sistemim 64 Bit Windows 10 Pro.
Not: Laptop kullanıcısıyım ve sistemde tek soket var.
RAM: Kingston KVR16S11/8

sistem.png

sistem 2.png

RAM.png

Arkadaşlar bundan 4 gün öncesine kadar 8 GB olan RAM'i sorunsuz şekilde kullanıyordum sonra sistemim yavaşladığı için SSD'ye geçiş yaptım ve geçiş yaptıktan sonra 8 GB RAM'im 4 GB gözüküyor bunu SSD'ye geçtikten bir gün sonra fark ettim SSD'ye geçer geçmez mi oldu yoksa daha sonra mı hiçbir fikrim yok. Ayrıca bundan 1 sene kadar önce aynı sisteme HDD aldığımda da yaşamıştım o zaman bir forumda RAM'leri alkol yardımı ile silmenin çözüm olacağını görmüştüm denedim işe yaramıştı o zamandan beri kullanıyordum bu sefer yine denedim bu çözüm olmadı RAM'im 1x8 GB. Siz sormadan söyleyeyim işletim sistemim 64 Bit Windows 10 Pro.
Not: Laptop kullanıcısıyım ve sistemde tek soket var.
RAM: Kingston KVR16S11/8

Eki Görüntüle 580539

Eki Görüntüle 580540

Eki Görüntüle 580541
Hocam alkol ile silmek belki tekrar işe yarar sebebini bilmiyorum geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı