Laptopta 8 GB RAM 4 GB gözüküyor

Emrergnc

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar eski dizüstü bilgisayarımdaki RAM'i alıp ondan daha yeni bir dizüstü bilgisayara taktım fakat bilgisayar özelliklerine baktığımda 4 GB olarak gözüküyor;

Adsız.png

Daha sonra CPU-Z'den bakarak şunu buldum;

Adsız2.png

Peki 8 GB kullanıyorsam neden 4 GB olarak gösteriyor? Ya da gerçekten 8 GB kullanmıyor muyum? Şimdiden teşekkür ediyorum.

CTRL + alt + del yaparak oradan performans kısmına gir. Tam olarak PC kaç GB kullanıyor görebilirsin. Ancak öyle eski PC'den çıkartıp yeni PC'ye taktım direk çalışsın moduna girmen yanlış olmuş. RAM değerlerinin birebir aynı olması gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki farklı RAM'in uyumlu çalışacağının garantisi yok. Olması gereken olmuş. Siz de öğrenmiş oldunuz.
Recep abi çok sert konuştun yahu gerçekten korktum.Teşekkür ediyorum biraz araştırmadığımdan dolayı oldu bunlar.Tecrübe etmem benim için daha iyi.Teşekkür ediyorum
CTRL + alt + del yaparak oradan performans kısmına gir. Tam olarak PC kaç GB kullanıyor görebilirsin. Ancak öyle eski PC'den çıkartıp yeni PC'ye taktım direk çalışsın moduna girmen yanlış olmuş. RAM değerlerinin birebir aynı olması gerekiyor.
Teşekkür ediyorum deneyeceğim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı