2.000 TL anakart seçimi

Bütçe
2000

froidbob

Zeptopat
Daha fazla  
1682853280881.png

Sistemin parçaları bunlar. Bir de Sapphire RX570 Pulse OC GDDR5 4 GB elimde var. Sizce hangi anakartı almalıyım?

1682853467332.png

1682853485922.png

PSU bomba gibi, patlamayasınız hocam.

Sistemdeki PSU'yu değişin.

RAM'leri 2x8 olarak alın Dual channel olsun daha çok performans alırsınız.

Kasanın da soğutması ile ilgili şüphelerim var tek bir fanla ne kadar hava akışı sağlanabilir ön taraftan bilemiyorum.

olur tabi ki zaman ayırdığınız için saolun hocam... bana da itopya daha uyguna geliyor gibi gelmişti bir de gördüğünüz üzere pek bir bilgim yok anlamaya çalışıyorum o yüzden sistem montaj hizmeti olan bir firmadan almak istiyorum.

olur tabi ki zaman ayırdığınız için saolun hocam... bana da itopya daha uyguna geliyor gibi gelmişti bir de gördüğünüz üzere pek bir bilgim yok anlamaya çalışıyorum o yüzden sistem montaj hizmeti olan bir firmadan almak istiyorum.
işin aslı 10k'm var elimde de rx 570 var ona uygun iyi bir sistem toplamak istiyorum

Olur tabii ki zaman ayırdığınız için sağ olun hocam...

Ne demek hocam.

Bana da İtopya daha uyguna geliyor gibi gelmişti.

İşlemciyi 3000 TL'ye satıyorlar İtopya'da 3500 TL ama bu direkt İtopya'dan alınmaz demek değildir bazı yerlere göre ucuz fiyat verdiği ürünler de var.

Gördüğünüz üzere pek bir bilgim yok anlamaya çalışıyorum o yüzden sistem montaj hizmeti olan bir firmadan almak istiyorum.

İtopya'dan hazır sistem almayınca parçalar için montaj yapıyorlar mı emin değilim.

Kendimce bazı parçalar seçtim sizin için en uygunu olmayabilirler diğer hocalarımın da tavsiyelerine kulak verin.

Yaklaşık 10.000 TL yapıyor fiyatları yanlışım varsa düzeltiniz.

Anakartı 450 değil 550 seçtim arada çok fiyat farkı varmışa benzemiyordu.

PSU olarak 700W seçtim sisteme fazlasıyla yeterli ileride ekran kartı değiştirilirse sorun çıkarmaz.

3600MHz CL 16 olarak en uyguna bunlar vardı fiyatta düşüş yapmak isterseniz CL 17 3600 MHz olanlara da bakabilirsiniz.

SSD olarak da tavsiyem bu olacaktır.

Ek olarak uygun fiyata APU sistem varsa 5600G'li onlara bakılabilir ben bir süredir fiyatları takip etmiyorum o yüzden söylediğim parçalar en uygun parçalar mı emin değilim.

Montaj kısmını ise yakınızda montaj hizmeti veren yerler var ise oralardan yaptırsanız daha iyi olur kendiniz de yapabilirsiniz forumdaki hocalarımdan destek alarak böylece paranız cebinizde kalmış olur.

Son düzenleme:
elinize emeğinize zamanınıza sağlık , teşekkür ederim hocam

ekran kartım pci 3, anakart sadece pci 4 desteklemiyordur diy mi

ya da pek etkiler mi şuan intel h81 kullanıyorum onda sadece pci 2 olması lazım

1682856940433.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı