2.000 TL'ye klavye önerisi

Bütçe
2000

Wwedge

Centipat
Yer
KOCAELİ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 7P6B3EA 16-R0007NT Intel Core i7-13700H 16GB DDR5 1TB SSD RTX4070 8GB 16.1 inç 144 Hz Full HD Freedos Gaming Laptop
Meslek
ÖĞRENCİ
2000 TL bütçem var. Daha da artabilir belki. Bana güzel F/P klavye önerebilir misiniz? NumLock tuşları olmazsa sevinirim. Siz ikisini de atın, ama NumLock olmayanın da atar mısınız?

Bu bütçede ikinci olarak xpg summoner önerilebilir. Rog Strix Scope'ye göre ekşi yanları;

Optik switch değil

Artı yanları;
Bilek desteği
Ses tekerleği
Keycaps (tuş) çıkarılma özelliği

Numlock tuşları olmasını istememişsiniz, pardon..

Bunu kullanıyorum:
Optik mekanik anahtarlı, 150 milyon tuş ömürlü, sesi klasik mekaniklerden az, lineer tuş yapılı ve basımı yumuşak, kablo çıkarılabilir yapıda ve Type C (her yerde bulunan telefon kablosu).

Bunu kullanıyorum:
Optik mekanik anahtarlı, 150 milyon tuş ömürlü, sesi klasik mekaniklerden az, lineer tuş yapılı ve basımı yumuşak, kablo çıkarılabilir yapıda ve Type C (her yerde bulunan telefon kablosu).
K60 mı 150m tuş ömürlü? Kahkaha atarım.
Kötü
hell no.

2000 TL bütçem var. Daha da artabilir belki. Bana güzel F/P klavye önerebilir misiniz? NumLock tuşları olmazsa sevinirim. Siz ikisini de atın, ama NumLock olmayanın da atar mısınız?
FEKER IK85 Plus Wireless Gasket Mechanical Keyboard GAINSWG12 Kodu ile 53 dolara geliyor.

iBlancod YK830 Wireless Mechanical Keyboard aynı kod ile 58 dolar.

Daha ucuz istersen,
yine aynı kod ile 35 dolar.

Arkadaşa bakmayın, Teknosa satıcısı gibi bilgi olmadan kötüleme yapıyor bilmediği ürün hakkında. Önerdiğim Corsair K60 Pro TKL optik mekanik anahtarlı. Bu demek oluyor ki çift tıklama ya da yüksek debounce delay gibi dezavantajlar yok. Gerçekten uzun ömür istiyorsan optik mekanik anahtarlı klavyelere yönelmeni şiddetle tavsiye ederim.

İnceleme:

Son düzenleme:
Arkadaşa bakmayın, Teknosa satıcısı gibi bilgi olmadan kötüleme yapıyor bilmediği ürün hakkında. Önerdiğim Corsair K60 Pro optik mekanik anahtarlı. Bu demek oluyor ki çift tıklama ya da yüksek debounce delay gibi dezavantajlar yok. Gerçekten uzun ömür istiyorsan optik mekanik anahtarlı klavyelere yönelmeni şiddetle tavsiye ederim.
Optik önereceksem de gidip k60 önermem merak etme. Bilmediğimiz konular değil çok şükür ayrıca çift tıklama sorunları her klavyede olabilecek birşey bunun optical olması sadece olasılığını düşürür. Çift tıklama sorunları da cherry mx ve üstü kalitedeki(Huano TTC RK Gateron vs vs) switchlerde yaşanması imkansız denecek kadar düşük. o 150m falan da hikaye optical switchlerin en kalitelilerine bile fabrika çıkışı 100m ömür biçiyorlar. Feker epomaker ya da VXE ATK gibi markalar varken k60 aldırmakta ne bileyim.

Geri
Yukarı