2.000 TL'ye klavye önerisi

Bütçe
2000
Optik önereceksem de gidip k60 önermem merak etme. Bilmediğimiz konular değil çok şükür ayrıca çift tıklama sorunları her klavyede olabilecek birşey bunun optical olması sadece olasılığını düşürür. Çift tıklama sorunları da cherry mx ve üstü kalitedeki(Huano TTC RK Gateron vs vs) switchlerde yaşanması imkansız denecek kadar düşük. o 150m falan da hikaye optical switchlerin en kalitelilerine bile fabrika çıkışı 100m ömür biçiyorlar. Feker epomaker ya da VXE ATK gibi markalar varken k60 aldırmakta ne bileyim.
Paylaştığım inceleme senin yazdıklarının aksini diyor, aslında senin yanlış bilgi verdiğini tasdikliyor. Sevdiğin ürünü önerebilirsin ama yalan yanlış ithamlarda bulunma derim.

Paylaştığım inceleme senin yazdıklarının aksini diyor, aslında senin yanlış bilgi verdiğini tasdikliyor. Sevdiğin ürünü önerebilirsin ama yalan yanlış ithamlarda bulunma derim.
Cherry mx paylaşan adamın attığı inceleme ne kadar kaale alınır? Bilemedim.

8khz için vasat kasa ve kötü sayılabilecek switch kalitesine sahip bir klavye önermekte ne bileyim. İşin komiği attığım hiçbir klavye performans odaklı değildi şuraya Redragon M61 veya VGN VXE ATK68 Atsam K60'ın K'si bile kalmazdı emin ol.

K60'ta PBT keycap yok Polycarbon keycaps var 1. golü attın bile.
İncelemeyi iyi oku, gol atmak istiyorsan halı saha maçını öneririm. Değişik bir kafadasın şu anda.
IMG_20240103_172347.jpg

İncelemeyi iyi oku, gol atmak istiyorsan halı saha maçını öneririm. Değişik bir kafadasın şu anda.Eki Görüntüle 2072994

Kendi sitesinde yazıyor. Yine patladın şu an. Bilgi sahibi olmadığın konularda münakaşaya girme.

bandicam 2024-01-03 17-26-24-061.jpg

Ya çok güvendiğin inceleme,ya da corsairin kendisi yalan söylüyor o zaman :DD çık hadi işin içinden.

Şuraya son olarak Manyetik switch Adj. Trigger Pointli Redragon k683'ü de bırakayım da eğer low latency performans odaklı birşey arıyorsa onu alsın.

GAINSWG12 kodu + kargo ile 80 Dolara geliyor 2300 tl.

Yanlış bilgi
Burada da PBT malzeme diyor:
Attığın linkteki polycarbonate PBT'nin bir türü veya tuşların bir katmanında kullanılan bir malzeme olabilir ama incelemeler PBT olduğunda netler.
Israrla önerini övmek için çamur atıp duruyorsun. Konudan konuya atlıyorsun egonu tatmin için.
Konu sahibine uyarımdır, alacağın ürünü iyi araştır. Burada körü körüne önerilere atlama. Para senin sonuçta. Ayrıca ihtiyacını iyi analiz et, mesela Türkçe'ye özgü harflerin olmadığı bir klavye alabilirsin iyi bakmazsan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese çok teşekkür ederim fikirleriniz için.

Burada da PBT malzeme diyor:
Attığın linkteki polycarbonate PBT'nin bir türü veya tuşların bir katmanında kullanılan bir malzeme olabilir ama incelemeler PBT olduğunda netler.
Israrla önerini övmek için çamur atıp duruyorsun. Konudan konuya atlıyorsun egonu tatmin için.
Konu sahibine uyarımdır, alacağın ürünü iyi araştır. Burada körü körüne önerilere atlama. Para senin sonuçta. Ayrıca ihtiyacını iyi analiz et, mesela Türkçe'ye özgü harflerin olmadığı bir klavye alabilirsin iyi bakmazsan.
Şunları yazman aşırı komik gerçekten. Moderasyon ekibi de ayrı bir bilgisiz olacak ki uyarı vermişler gerekli destek talebini de ilettim zaten son defa artık aklına düzgünce girsin diye açıklıyorum.

PBT'nin açılımı Polibütilen Tereftalat'tır, Polycarbon ile kimsayal yapıları dahil çok farklı mataryellerdir. PBTden daha ucuz hissettiren ve kaygan yapıya sahiptir hatta ABS'den bile yer yer kötü olduğu kayıtlara geçmiş keycap konusunda.

PBT ve PC keycapler birbirinden farklıdır bu videoda da farkı anlaşılabilir. PBT ve PC aynı olsa idi zaten karşılaştırma videosu da olmazdı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gelelim incelemelere, Uyarı yememe neden olan ve sözde kanıt gösterilen techradar'da şöyle bir ifade yer alıyor, ''Ancak hoş bir dokuya sahip değiller ve elinizin altında ucuz plastik gibi bir his veriyorlar.'' İngilizcesini de atıyorum, ''However, they do not have a pleasant texture to them, and feel like cheap plastic under your hands.''
Bu kalitesiz diyebileceğimiz bir PBT keycap için bile gerçek olmayacak kadar absürt bir ifade. PBT olmasına rağmen kötü ve ucuz hissettirdiği yazılmış. Demekki incelemeyi yapan kişi her kimse Polycarbon keycaplerden bihaber ki bazı kaynaklar da keycap'i ABS olarak yazmış.
Gamesradar sitesinde de bariz bir şekilde ürünün Polycarbon Keycaplere sahip olduğu belirtilmiş bkz:
bandicam 2024-01-04 02-30-23-888.jpg

Aynı şekilde burada da Keycapler hakkında çok ucuz hissettirdiği ve kötü kalitede oldukları yazılmış ki doğru.

https://www.corsair.com/us/en/p/key...hanical-gaming-keyboard-corsair-opx-switch-na Corsairin kendi sitesinde de Polycarbon keycapler kullanıldığı açıkça belirtilmiş:
bandicam 2024-01-03 17-26-24-061.jpg

Açık ara en komik hususa geliyorum, Technopat'ın kendi incelemesinde de keycaplerin polycarbon olduğu açıkça yazılmış. Buraya incelemeyi ve fotoğrafı da bırakıyorum:
CORSAIR, Yeni K60 PRO TKL ve K70 PRO OPX Oyuncu Klavyelerini Duyurdu

bandicam 2024-01-04 02-28-44-711.jpg

Technopat'ın incelemesinde polycarbon olarak tanıtılan keycaplere Technopat sosyalde polycarbon diyince yanlış bilgiden uyarı yiyorsunuz çok komik. Buraya tekrardan yazıyorum, bu klavye Polycarbon keycaplere sahip ve kaliteli keycapler de değiller.

Önerdiğim klavyeler K60'tan çok daha kaliteli ve uzun ömürlü klavyeler. Klavyenin genel kalitesi reddit incelemelerinde de görilebileceği üzere iyi değil. Attığım ürünlerin kalitesini bilmeden yorum yapan sensin umuyorum ki daha dikkatli olursunuz artık. TR layout'u da büyük birşey sanıyorsun sanırım, Prismcaps'in çözemeyeceği birşey yoktur eğer bakarak yazı yazıyorsanız. Umarım bilgi sahibi olmadığın konularda daha az yorum yaparsınız artık.

Herkese çok teşekkür ederim fikirleriniz için.
Siz de bunları göze alarak yapın hocam seçiminizi.

Dosya Ekleri

• bandicam 2024-01-04 02-32-14-246.jpg
    bandicam 2024-01-04 02-32-14-246.jpg
    248,3 KB · Görüntüleme: 14
  • bandicam 2024-01-04 02-37-33-738.jpg
    bandicam 2024-01-04 02-37-33-738.jpg
    145,9 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı