2.000 TL'ye Wireless Gaming mouse önerisi

Bütçe
2.000

ilahikubilaybey

Hectopat
Arkadaşlar selam. 3 gündür forumda dolaşmaktan ve mouse videoları izlemekten kafayı yemek üzereyim yardımcı olursanız sevinirim. 1000 TL ile başladığım yolda bütçemi aradığımı bulamadığım ve kaliteli bir mouse istediğim için 2.000 TL'ye çıkardım. Aktif olarak "Valorant" oynuyorum, esporcu olmak gibi bir hayalim yok yani mouse çift basma, donma vs. gibi sorunlar çıkartmadığı ve güncel olduğu müddetçe sensörler arasındaki milim farkların beni fazla etkileyeceğini düşünmüyorum. Wireless mouse bakıyorum ve kabloludan ilk defa geçmeye karar verdim.

"Glorious Model O" almaya karar verdim, forumda okuduğum şikayetlerden ve baş parmağımın soldaki tuşlara çarpma olasılığı sebebiyle vazgeçtim.
"Endgame Gear XM2we" almaya karar verdim, soldaki tuşlara yine baş parmağımın değebilme ihtimali ve connectgame sebebiyle vazgeçtim.
"VGN Dragonfly F1 Pro" almaya karar verdim, 2.050 TL'yi Çin menşeli üreticilere kaydırmak istemedim ve wraithesports sebebiyle vazgeçtim.
"Razer Viper V2 Pro" almaya karar verdim, o kadar mükemmel gözüküyordu ki mediamarket'e denemeye gittim ancak nadir de olsa yine soldaki tuşlara çarpan baş parmağım ve bu yüzden huzursuz olabilme ihtimalim için açıkçası 3200 TL'lik fiyatı vermek istemedim.
"Delux M800 Pro" almaya karar verdim, önce Viper V2 Pro tuzlu geldiği için ebatlarını ve tuş yerleşimlerini bire bir tutturduğu için bakıyordum sonra ise F/P açısından çok tatmin edici olduğunu fark ettim ancak yine baş parmağımın çarpma olasılığı ve connectgame sebebiyle vazgeçtim.
"Razer DeathAdder V3 Pro" almaktan hem fiyatı hem de sol tuşlarının normalden büyük olması sebebiyle vazgeçtim.
"HyperX PulseFire Haste" almaya karar verdim, yine baş parmağımın çarpma olasılığı ve sakar bir insan olduğum için delikli yapısının korkutması sebebiyle vazgeçtim.

Son 30 dakikadır ise tuşların baş parmağım için yeterli yükseklikte olmasından dolayı "ASUS ROG Gladius II'ı Wireless", paraya kıymaya karar verirsem ise "ASUS ROG Gladius II'ı Wireless aimpoint" almak için ekrana bakıyorum. Günde toplasan 3-4 saat oynadığım bir oyun için açıkçası bu kadar fazla para vermek istemiyorum ancak ne yazık ki piyasa çok kötü durumda. Tüm bu söylediklerimden yola çıkarak yorumlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• asus (2).png
    asus (2).png
    71,8 KB · Görüntüleme: 35
  • endgame (2).png
    endgame (2).png
    46,8 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün alternatifleri yazmışsınız. Başparmak çarpması pek önemli değil bence.

Hocam parmağımla o soldaki tuşlara basıyorum ya yanlışlıkla bu beni deli ediyor, oyuna konsantre olamıyorum o çıkıntıdan, parmağımı farenin tuşlar altındaki o sol kısmına bastırarak oynadığım için de güvende hissedemiyorum rahat hareket edemiyormuşum gibi geliyor, bu sefer psikolojik olarak aim azalt cros değiştir moduna giriyorum

Lamzu Atlantis ve Ninjutso Sora bakabilirsin sıfırdan ziyade ikinci elde 2000TL'ye yakın fiyatlarda bulunabilir muhtemelen. Wraith'den alışveriş yaptım bir sorun yaşamadım satıcı nedeniyle neden vazgeçtiğinizi anlamadım.

Lamzu Atlantis ve Ninjutso Sora bakabilirsin sıfırdan ziyade ikinci elde 2000TL'ye yakın fiyatlarda bulunabilir muhtemelen. Wraith'den alışveriş yaptım bir sorun yaşamadım satıcı nedeniyle neden vazgeçtiğinizi anlamadım.
ambalajı açılan ürünleri koşulsuz şartsız iade almıyorlar, mouse sorunlu çıkarsa bu dar zamanda o kadar para verip mağdur edilmek istemem açıkcası

Mouse'da eğer direkt bir sorun olursa kullanıcı hatası değil ise yardımcı oluyorlar, kullanıcı hatası ise bile yardımcı olacaklardır zaten garantili ürünler. Ben sora kullanıyorum ve aldığımda üründe defo çıktı. Sorunu kendilerine anlattım ürünü onlara yolladım çok basit bir defo olduğu için tamiri okeyledim fakat değişim için de bana imkan sundular. Ben sorun yaşayacağınız zannetmiyorum tabii sizin kararınız.

Son düzenleme:
Mouse'da eğer direkt bir sorun olursa kullanıcı hatası değil ise yardımcı oluyorlar, kullanıcı hatası ise bile yardımcı olacaklardır zaten garantili ürünler. Ben sora kullanıyorum ve aldığımda üründe defo çıktı. Sorunu kendilerine anlattım ürünü onlara yolladım çok basit bir defo olduğu için tamiri okeyledim fakat değişim için de bana imkan sundular. Ben sorun yaşayacağınız zannetmiyorum tabii sizin kararınız.

Hocam o halde Wraith'den beğendiğim mouse VGN Dragonfly F1 Pro idi, şu anda 2050 TL gibi bir fiyatı bulunuyor, mouse hakkında herhangi bir bilginiz varsa paylaşır mısınız acaba çünkü claw palm hybrid bir kullanıma sahibim ve açıkçası korkuyorum

Geri
Yukarı