2.1 ses sistemi tavsiyesi

"5.1 varken neden 2.1 alayım" mantığı yanlış.
Ben de öyle düşünüyorum. 5.1'in en kötüsünü alacağıma 2.1'in en iyisini alırım. Fiyat performans oranı da önemli tabi.
Yanlış anlaşılmasın diğer ürünleri kötülemiyorum. Zaten bilgi sahibi de değilim ses sitemleri hakkında.
O yüzden yorumlarınız benim için çok önemli.

Hocam baya ısrar ettiğine göre çok memnun kalmışsın :D Bass konusunda hassasım, e seste kaliteli oldumu tadından yenmez. Almışken iyi bir şey olmalı. Dediğin kadar var mı cidden? Bir de Z533'ten iyimidir?
Orasından emin değilim Z533 arkadaşımda görmüştüm memnun olmuştum sesinden. Kamosonic beni çok memnun etmişti kuzenime almıştım. Bass konusunda asla yetinemezsiniz emin olun. Alacağınız üründen daha iyisini bir yerde gördüğünüz, dinlediğiniz zaman elinizdeki yetersiz kalıyor. Ben bu yüzden Çin'den amfi aldım Sony ve Sharp marka iki adet ev tibi Woofer (yanlış değildir umarım) kullanıyorum mükemmel sesi var. Amfimin ses soketlerindeki mandalları kırdığım için biraz sorunlu tabi :D Tavsiye ederim kendi sisteminizi yapmanızı. Şu an piyasada olan ürünler eskileri kadar tatmin edemiyor.

"5.1 varken neden 2.1 alayım" mantığı yanlış.

Hocam çok haklısın bu bir yanılgıdır. Dandik bir 5.1 ile LG ve Philips gibi 2.1 ürünler kıyaslanamaz.

Aslında soundbar da alınmaz mı? Kalite olarak eminim setlerden daha iyidir. Arkadaş LG aldı yok böyle bir ses.
Söylemek istediğim bir şey daha var. Sanırım ülke olarak şu konudan genellikle habersiz yaşıyoruz. Ses kalitesini hep cihazlardan beklemek. Adamlar o kadar ses ile alakalı platformlar geliştiriyor, bizim millet hep ya o kulaklık kötü veya bu bass iyi değil diyor. Arkadaş, müzik türüne göre sistem alınır öyle değil mi?

Son düzenleme:
Az önce baktım güzel görünüyor lakin ufak bir odam var. 5.1 bana fazla gelir. Sanırım şu durumda Logitech Z533 alacağım gibi. Biraz daha bekleyeceğim, belki yeni yorum yapan arkadaşlar olur.
İlla LOGİTECH 2 +1 alıp kazıklanacağım diyorsun yani aynı fiyata 5 + 1 almak varken sen bilirsin:) ayrıca 5 + 1 çok gelmez istersen diğer kolonları kısabiliyorsun ses kötü olsa zaten tavsiye etmezdim param var istesem LOGİTECH de alırdım ama fazla para vermek istemedim neyse karar senin tavsiye istedin verdik(y)

Son düzenleme:
İlla LOGİTECH 2 +1 alıp kazıklanacağım diyorsun yani aynı fiyata 5 + 1 almak varken sen bilirsin:) ayrıca 5 + 1 çok gelmez istersen diğer kolonları kısabiliyorsun ses kötü olsa zaten tavsiye etmezdim param var istesem LOGİTECH de alırdım ama fazla para vermek istemedim neyse karar senin tavsiye istedin verdik(y)
Yaw niye öyle diyon ki şimdi. :D Logitech kullananlardan çok olumlu yanıt aldım. Özellikle yüksek seste bile temiz ses sunduğunu söylüyorlar. Çoğu 5.1'den daha iyi olduğunu söylüyorlar. O yüzden yani. E bass ı da tatmin ediciymiş. Mikado Japon malı diyorsun iyi diyorsun, hatta belki de Z533'ten de iyidir ama Z533'de kötü değil yani. Ve daha fazla önerildiği için sanırım onu alacağım.

Yaw niye öyle diyon ki şimdi. :D Logitech kullananlardan çok olumlu yanıt aldım. Özellikle yüksek seste bile temiz ses sunduğunu söylüyorlar. Çoğu 5.1'den daha iyi olduğunu söylüyorlar. O yüzden yani. E bass ı da tatmin ediciymiş. Mikado Japon malı diyorsun iyi diyorsun, hatta belki de Z533'ten de iyidir ama Z533'de kötü değil yani. Ve daha fazla önerildiği için sanırım onu alacağım.
Artık japon malı kalmadı eskiden sony japonsa süper denir çinse çakma ama artık her haltı çin yapıp montajlıyor. sana hayırlı olsun kararını verdiysen(y)

@mito1172 @Aokiin Senpai yakında İsviçre - Amerika (Logitech) ve Japon - Çin (Mikado) savaşları çıkacak ben şimdiden yerimi alayım :D
:LOL:yok ya savaş çıkartmam sadece aldım F.P bakımından memnun kalınca ve konuyu görünce yardımcı olayım dedim;)

Logitech Z623 öneririm kullanıyorum memnunum, şuanki fiyatını hak etmiyor ama ikinci elden temiz bulabilirsen alabilirsin.
Sesi ortaya aldığım zaman kapılar titremeye başlıyor, THX sertifikası var ve her üründe bu sertifika yok.

@mito1172 @Aokiin Senpai yakında İsviçre - Amerika (Logitech) ve Japon - Çin (Mikado) savaşları çıkacak ben şimdiden yerimi alayım :D
Ya @mito1172 'nin de dediği gibi artık her marka stratejik konum ve maliyet açısından ürünlerini Çin de imal ettiriyor. Lakin sırf bu sebepten de şimdi kalitesiz diyemeyiz. Montajı yapan Çinliler parça yine aynı parçadır.
:LOL:yok ya savaş çıkartmam sadece aldım F.P bakımından memnun kalınca ve konuyu görünce yardımcı olayım dedim;)
Allah razı olsun, yorum yazman yeter. En azından biliyorum ki Z533 dışında 2 marka hakkında daha bilgim oldu kaliteli ürün olarak.

Ürünün siparişini verdim. Geldiğinde deneyimlerimi paylaşırım. Daha sonra merak edip konuya bakan arkadaşlara ufakta olsa yardımcı olmuş, bir kaç seçenek sunmuş olduk.
Logitech Z623 öneririm kullanıyorum memnunum, şuanki fiyatını hak etmiyor ama ikinci elden temiz bulabilirsen alabilirsin.
Sesi ortaya aldığım zaman kapılar titremeye başlıyor, THX sertifikası var ve her üründe bu sertifika yok.
Hocam THX muhabbetini biliyorum çok cezbediyor lakin şuan ki durumum da beni aşıyor o fiyat olarak :/ Gönül isterdi almak orası ayrı..

Merhaba, elimde Sıfır ve kutusu dahi açılmamış Mikado 2+1 ses sistemi modeli var. Bana hediye geldiğinden ötürü ve kullanmayı da pek düşünmediğimden dilerseniz uygun bir fiyata bırakabilirim. @Aokiin Senpai

Konu üzerinden epey zaman geçmiş lakin yine de paylaşmak istedim. Aldığım üründen çok çok memnunum. Fiyat olarak ne ucuz ne pahalı idi. Basslar özellikle müthiş, ki bass ayarı olması ayrıca önemli bir detay benim için. Son ses hiç kullanamadım ortalamada bile yüksek ses ve bass veriyor. Tizlere çok dikkat eden birisi değilim ama sesler gayet yumuşak ve temiz. Hem evde sinema keyfine hem de müzik dinlemeye uygun.

Yıl olmuş 2022 hala kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Kesinlikle tavsiye ederim..

Ürün: Logitech Z533

Geri
Yukarı