2+1 ses sistemine 1+1 ses sistemi ekleme

RasKun

Hectopat
Logitech Z211 2+1 ses sistemi sipariş vermiştim, ses kalitesi gayet tatmin etti fakat daha çok ses istiyorum. Bu yüzden Logitech S120 1+1 ses sistemi sipariş versem ya da herhangi bir 1+1 öneriniz varsa söyleyebilirsiniz. Ekleme yapsam tatmin edici bir ses çıkarır mı, apartmana duyuracak kadar ve sıkıntı çıkar mı? Ses kalitesi, sesin az çıkması vesaire ve bunları birleştirmek için 3.5 mm jak çoğaltıcı gerekiyormuş galiba onuda mı almam gerekiyor? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bakın, bu jak çoğaltıcıyla PC ses kartının verebildiği ses gücü (watt değeri) çıkışta bu jakla iki eşit parçaya bölüneceğinden dolayı örneğin hoparlörlerden önce ses kart çıkışı 0. 20 watt ise bu 0.20 / 2 = 0.10 watt değerinde 2 yarım çıkışa çevrilir, watt toplamı olarak aslında çoğaltılamaz. Burada yalnız Logitech Z211 2+1 ses sistemini kullanarak oda büyüklüğünüz normalse eğer yeterli ses şiddetini elde edebileceğinizi (Jak çoğaltıcıya hiç gerek kalmadan) düşünüyorum. Çıkış ses gücü watt olarak ikiye bölünüp 1+1 ve 2+1 'li sisteme iki yarım kuvvetlendirilecek ses sinyali olarak en başta zayıflayıp gireceğinden dolayı, yalnız başına kullacağınız 2+1 ses sisteminden elde edilenden daha fazla ses çıkış (watt) kazancını, tek PC ses kartı çıkışıyla (Çoğaltıcı jak kullanarak) yakalamanız çok zor olur. Aslında çok daha fazla ses çıkışı eldesi için 5+1 veya 7+1 ses sistemlerinde kullanılacak yüksek watt değerli hoparlörlerle bu sağlanacak yüksek watt'lı hoparlörlerden elde edilecek çıkış kazançlı bir durum çok daha sağlıklı olabilir. Kolay gelsin.
Bakın, bu jak çoğaltıcıyla PC ses kartının verebildiği ses gücü (watt değeri) çıkışta bu jakla iki eşit parçaya bölüneceğinden dolayı örneğin hoparlörlerden önce ses kart çıkışı 0. 20 watt ise bu 0.20 / 2 = 0.10 watt değerinde 2 yarım çıkışa çevrilir, watt toplamı olarak aslında çoğaltılamaz. Burada yalnız Logitech Z211 2+1 ses sistemini kullanarak oda büyüklüğünüz normalse eğer yeterli ses şiddetini elde edebileceğinizi (Jak çoğaltıcıya hiç gerek kalmadan) düşünüyorum. Çıkış ses gücü watt olarak ikiye bölünüp 1+1 ve 2+1 'li sisteme iki yarım kuvvetlendirilecek ses sinyali olarak en başta zayıflayıp gireceğinden dolayı, yalnız başına kullacağınız 2+1 ses sisteminden elde edilenden daha fazla ses çıkış (watt) kazancını, tek PC ses kartı çıkışıyla (Çoğaltıcı jak kullanarak) yakalamanız çok zor olur. Aslında çok daha fazla ses çıkışı eldesi için 5+1 veya 7+1 ses sistemlerinde kullanılacak yüksek watt değerli hoparlörlerle bu sağlanacak yüksek watt'lı hoparlörlerden elde edilecek çıkış kazançlı bir durum çok daha sağlıklı olabilir. Kolay gelsin.

Çözüm
Yorumunuz için teşekkür ederim bir sorum daha olucak 2+1 sistemi kasamın ön tarafını takıyorum arka tarafındaki girişi ise kulaklığıma takıyorum peki kulaklığı çıkarsam arka tarafa taksam tam verim alabilirmiyim dediğim gibi birazcık fazla ses çıkması tatmin ediyor açıkcası

Aslında kasanın ön ve arka tarafındaki mikrofon giriş ve kulaklık, PC hoparlörü çıkış jakları bir sistem olarak birbirine tam paralel olduğu için hoparlör, kulaklık çıkışı veya mikrofon girişi güç değerleri de bu durumda eşit kalacaktır, yani 2+1 ses sistemini veya bir kulaklığı ön veya arka jaklarda dinlemek alınacak olan bir sonucu pek değiştirmeyecektir. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı