2+1 ses sistemini dahada güçlendirme

Ali Çimen

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 2+1 12 watt subwooferi olan ve 8x2 watt uydu hoparlör gücü olan bir ses sistemim var. Bu ses sistemimi daha da güçlendirmek istiyorum. Mesala 12 wattlık subwoofer çıkışını 20 ye çıkarmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Onlar fabrikasyon otomatik son limite ayarlıdır. Yani sen hoparlörü değişsen subwoofer içindeki amfi yetmez, amfi değiştirsen ya da güçlendirsen hoparlör yetmez bir sürü masraf.

Hoparlörlere fazladan güç vererek aynı zamanda da ses kalitesinden ödünç vermiş olursun.
Bir resim aç ve giderecek yaklaştır, yaklaştırdıkça görüntü bozulacaktır.

Amfi tarzı aletler ise bu sesi yüksek düzeylere bozulmasını önleyerek çıkartır. Ki 2+1 ses sistemi için amfi almanın bir mantığı da yoktur.

Kolonları değiştirirseniz sub güç yetiremeyeceği için ses seviyesinde çok bir yükseliş olmaz.
Sub'u değiştirirseniz var olan hoparlörler küçük kalacak ve suıb'un tam gücünden yararlanamayacaksınız.

Size önerim iyi bir sub'a kaliteli kolonlar eklemeniz olacaktır.
Mesela ben Logitech X-530'un arka uydularını değiştirdim ve öyle kullanıyorum. Sub yeterli olduğu için beni tatmin eden ses seviyelerine kaliteli bir biçimde çıkabiliyorum.
Yoksa o eski 2+1 ses sistemim ile o seviyeye o kalitede çıkamazdım.

Konu üzerinden 1 sene geçmiş fakat benim bir sorum olacaktı.
5.1 Ses sistemimin hoparlörleri 5x10w gücünde ve elimde 2 adet 70w hoparlör mevcut, elimdeki 2 adet hoparlörleri sub'a bağladığım zaman ısındığını fark ediyorum.
Bu sorunun önüne nasıl geçebilirim.
Daha doğrusu ne yapabilirim.
Subwoofer'in içerisindeki karttaki modülleri yüksekleri ile değiştirsem sorun düzelir mi acaba ?

Geri
Yukarı