2.4 GHz bandında düşük hız

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

Sorunu şöyle açıklayayım elimde Netmaster 401 Infinity bir modem var araştırmalarıma göre de bu modemin 2.4 GHz bandı 300 megabit hız verebildiği söyleniyor geçen gün yaklaşık 118 GB bir dosyayı ağ üzerinden bilgisayarıma almaya çalıştım ulaştığım hız ise 50 megabitte kaldı bunun sebebi nedir?

İnternete bağlanmak için kullanılan adaptör: TP-Link WN722n.

50 yine iyi. Ben modemin dibinden bile 41-42 ancak geçebiliyordum 2.4 GHz ile. Sırf bu yüzden 802.11 AC'ye ve beraberinde 5 GHz'ye geçiş yaptım.

300 Mbit/s aşırı steril ve gürültünün, duvarların vs olmadığı laboratuvar ortamında alınmış teorik hızlar.

Netmaster kablosuz ağ konusunda rezalet ürünlere sahip. Şaşırtıcı olan ise 50 Mbps hızı koruyabilmiş. 300 Mbps olayını iletişim halinde olduğu cihaz ile kurulan bağlantıdır. Karıştırmış olabilirsiniz.

"AC" veya "AX" router ile takvise edip 2-3 katına çıkarsanız vakitten kar edersiniz.

Aynı şekilde 32 megabit internetimden 2.4 bandında 10 megabit falan ancak alabiliyordum. Ne denediysem sorun çözülmedi. Ben de en sonunda bütün cihazlarıma 5ghz adaptör ve 5 ghz için sinyal yükseltici aldım. Şu anda internetten memnunum.

50 yine iyi. Ben modemin dibinden bile 41-42 ancak geçebiliyordum 2.4 GHz ile. Sırf bu yüzden 802.11 AC'ye ve beraberinde 5 GHz'ye geçiş yaptım.

300 Mbit/s aşırı steril ve gürültünün, duvarların vs olmadığı laboratuvar ortamında alınmış teorik hızlar.

Böyle olacağını bilseydim direk 5GHz bir adaptör aldırdım.
Netmaster kablosuz ağ konusunda rezalet ürünlere sahip. Şaşırtıcı olan ise 50 Mbps hızı koruyabilmiş. 300 Mbps olayını iletişim halinde olduğu cihaz ile kurulan bağlantıdır. Karıştırmış olabilirsiniz.

"AC" veya "AX" router ile takvise edip 2-3 katına çıkarsanız vakitten kar edersiniz.
bu modemde 5ghz desteği varda ne yazık ki benim elimdeki adaptör 2.4ghz bandına bağlanabiliyor bu adaptörü değilde 5ghz destekli bir adaptör alsaydım çok daha iyi olacakmış
Herkese merhaba

Şöyle bir gelişme oldu TP-Link'in müşteri temsilcisiyle iletişime geçtim modeminizin kanalını 11 yapın dedi dediği gibi yaptım şu an 100 megabit aktarma hızlarına ulaşabiliyorum modemin dibine girersem belki 150 görebilir gibi sonuçta arada bayağı büyük bir duvar var o bayağı düşürüyordur bağlantı hızını.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı