2.4 GHz vs 5 GHz modem

2.4 ile şehir ortamında berbat bir hız alırsın üzerine kablosuz kulaklığın varsa Wi-Fi sürekli kesilecektir. 5 GHz ile hızı sonuna kadar alırsın ama menzili düşük.

2.4 GHz uzun menzilde daha iyi, 5 GHz kısa menzilde daha iyi. 5 GHz ve Dual band destekli modem alman iyi olur.

ASUS AC750 modelini kullanıyorum, saydığım özellikler mevcut. Önerebilirim. Çekim gücünden de memnunum, 3+1 evde gayet iyi çekiyor.

Hocam modemle aramda 4-5m ve 2 duvar var 5GHz kullansam sıkıntı yaşar mıyım? Ona göre 5GHz destekleyen Wi-Fi adaptörü alayım diyorum.

Hocam modemle aramda 4-5m ve 2 duvar var 5GHz kullansam sıkıntı yaşar mıyım? Ona göre 5GHz destekleyen Wi-Fi adaptörü alayım diyorum.
Sinyal kaybı fazla olur ama ne hikmetse 2 dişte bile 2.4'den fazla hız almaktayım. Telefonu router'in dibine koyduğum halde 2.4 ile %75 kayıp yaşıyorum. 5 GHz her türlü iyidir bence.

Sinyal kaybı fazla olur ama ne hikmetse 2 dişte bile 2.4'ten fazla hız almaktayım. Telefonu Router'in dibine koyduğum halde 2.4 ile %75 kayıp yaşıyorum. 5 GHz her türlü iyidir bence.

Telefonumdaki ile aynı Speedtest sonucunu mu alırım yoksa ikisi farklı değerler mi olur? Telefonumda mesela 2-3 diş arası gidip geliyor.

Tenda v12 almayı düşünüyorum o modemi hiç görmedim ama bilemedim yani.
Tenda hakkında görüşün nedir
Aldınız mı hocam? Almadıysanız kesinlikle öneririm. Çekim mesafesi ve kablosuz hızlar inanılmaz iyi.
Bu fiyat bandında başka modeller de denedim ve hiçbiri yakın bile değildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı