Huawei modem 2.4 GHz'de mi 5GHz'de mi çalışıyor

Agony1376

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben PC'ye Ethernet ile bağlanıyorum. Sadece isim var, yanında GHz'si yazmıyor. Önceki internetimizde GHz side yazıyordu kullanım kılavuzunda destekliyor diyor, sanırım WLAN 5GHz vb falan yazıyor. Ekleyeceğim fotoğrafını da ama ben nereden anlıyacağım 2.4 mü 5 mi olduğunu?
Modem markası Huawei Turkcell Superonline, yeni taktırdık super Wi-Fi 6 modem yazıyor.

@Disty @iambmys9

@Kleyn

Dosya Ekleri

• 20230209_152501.jpg
    20230209_152501.jpg
    148,2 KB · Görüntüleme: 29
  • 20230209_152633.jpg
    20230209_152633.jpg
    149,2 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Modem arayüzündeki Wi-Fi ayarlarından iki kanalın da isimlerini farklı girin.
İkisinin de ismi aynı şu anda ve bağlanan cihazlar otomatik 5 GHz veya 2.4 GHz seçiyor.

Modem arayüzündeki Wi-Fi ayarlarından iki kanalın da isimlerini farklı girin.
İkisinin de ismi aynı şu anda ve bağlanan cihazlar otomatik 5 GHz veya 2.4 GHz seçiyor.

Hocam onu nasıl yapacağım? Bu konular hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Ethernet ile bağlıyım PC'ye, telefonlar çok önemli değil. Ben laptopta en iyi performansı hangiaiyle alırım? Bir de mobil cihazlarda TV vs. onlarda ne kullanılmalı? @Disty

Hocam onu nasıl yapacağım? Bu konular hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Ethernet ile bağlıyım PC'ye, telefonlar çok önemli değil. Ben laptopta en iyi performansı hangiaiyle alırım? Bir de mobil cihazlarda TV vs. onlarda ne kullanılmalı? @Disty

Ethernet ile bağlandıysanız Wi-Fi'ın ne olduğu sizi etkilemez.
Laptopta ethernet ile en iyi performansı alıyorsunuz.

Huawei modem yok elimde, arayüzü bilmiyorum.
Wi-Fi ayarlarında isim ve şifre belirlerken 2.4 GHz ve 5 GHz için iki tane ağ olmalı.
İkisine de farklı isimler koyun.

Kalite olarak:
Ethernet > 5 Ghz > 2.4 GHz

Anladım hocam, ben zaten PC için soruyordum. Ethernet en iyisiymiş, başka cihazlar benim için önemli değil. O şifre belirleme arayüzünü ben de bilmiyorum, çok kurcalamak istemiyorum.
@Disty

Ethernet ile bağlandıysanız Wi-Fi'ın ne olduğu sizi etkilemez.
Laptopta Ethernet ile en iyi performansı alıyorsunuz.

Huawei modem yok elimde, arayüzü bilmiyorum.
Wi-Fi ayarlarında isim ve şifre belirlerken 2.4 GHz ve 5 GHz için iki tane ağ olmalı.
İkisine de farklı isimler koyun.

Kalite olarak:
Ethernet > 5 GHz > 2.4 GHz.

Arkadaşlar, ben PC'ye Ethernet ile bağlanıyorum. Sadece isim var, yanında GHz'si yazmıyor. Önceki internetimizde GHz side yazıyordu kullanım kılavuzunda destekliyor diyor, sanırım WLAN 5GHz vb falan yazıyor. Ekleyeceğim fotoğrafını da ama ben nereden anlıyacağım 2.4 mü 5 mi olduğunu?
Modem markası Huawei Turkcell Superonline, yeni taktırdık super Wi-Fi 6 modem yazıyor.

@Disty @iambmys9

@Kleyn

Tek kanal ve çift kanal olarak 2 modül olarak çalışır. Default yani vardayılan olarak çift kanal olarak çalışıyor. İsterseniz tek kanal modülünde bulunduğunuz mesafeye göre otomatik geçiş olarak tek kanal halinde kullanabilirsiniz modem arayüzünde ayarı var.

Ethernetten bağlanıyorsan 5 ghz olmaz zaten. Bu frekans wifide olur. Telefonundan bak orda görürsün 5 Ghz.

Tek kanal ve çift kanal olarak 2 modül olarak çalışır. Default yani vardayılan olarak çift kanal olarak çalışıyor. İsterseniz tek kanal modülünde bulunduğunuz mesafeye göre otomatik geçiş olarak tek kanal halinde kullanabilirsiniz modem arayüzünde ayarı var.

Ethernet'ten bağlanıyorsan 5 GHz olmaz zaten. Bu frekans Wi-Fi'de olur. Telefonundan bak orada görürsün 5 GHz.

Hocam peki diğer cihazlar için ne yapayım ben onlarda en performanssızı istiyorum asıl performans PC de olsun telefondan Wi-Fi ayarlarından yönlendiriciyi yönet dedim oradan kullanıcı adı ve şifre yeri çıktı admin 123456 mı girmem lazım. @kralonur1417 @Ozz2018

@Disty hocam benim için Ethernet önemliydi girdim arayüze baktım neredeyse her şey 2.4 GHz'ye bağlı telefon TV vb bende hi elleyip değiştirmek istemedim bir fark olur mu çünkü bir sürü ayar var ellemek istemiyorum.

Son düzenleme:
Hocam peki diğer cihazlar için ne yapayım ben onlarda en performanssızı istiyorum asıl performans PC de olsun telefondan Wi-Fi ayarlarından yönlendiriciyi yönet dedim oradan kullanıcı adı ve şifre yeri çıktı admin 123456 mı girmem lazım. @kralonur1417 @Ozz2018

@Disty hocam benim için Ethernet önemliydi girdim arayüze baktım neredeyse her şey 2.4 GHz'ye bağlı telefon TV vb bende hi elleyip değiştirmek istemedim bir fark olur mu çünkü bir sürü ayar var ellemek istemiyorum.
Benim bildiğim zaten wifide standard 2.4 bağlanır. Zaten kablolu olarak full alırsın. Başka cihazlara bağlı olması pek birşey değiştirmez tabiki kullanımda değillerse.

Benim bildiğim zaten Wi-Fi'de standard 2.4 bağlanır. Zaten kablolu olarak Full alırsın. Başka cihazlara bağlı olması pek bir şey değiştirmez tabii ki kullanımda değillerse.

Tamam hocam sağ olun 2.GHz zaten çoğu.

@Disty @Ozz2018 @kralonur1417 hocam ben modem arayüzünde 2.4 GHz olanın adını değiştiriyorum 5 GHz olanda değişiyor 5GHz'nin adı değişmiyor 2.4 GHz ne ise aynı adda oluyor.

@Ozz2018

Son düzenleme:

Geri
Yukarı