2,5 senedir değişmeyen termal macun sorun olur mu?

RHEZNOW

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı 2020 Temmuz ayında almıştım o günden beri sadece arada tozunu aldım. İşlemci veya ekran kartına hiç dokunmadım. Araştırdığım üzere 1-1.5 yılda bir değiştirilmesi gerekiyormuş fakat bu işlere hiç yatkınlığım olmadığından bir türlü değiştirmedim. Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kupkuru olmuştur, ben uğraşmam diyorsanız yakın bir bilgisayarcıya götürün, yenilesinler.

Macun taşdan bile sertleşmiştir. Benim önerim hemen değiştirin, eğer değiştiremiyorsanız bir bilene değiştittirin. Pahalı ve markalı macunlar daha uzun ömür sağlar.

Eğer değiştirmezsem ne gibi bir sıkıntı olur bir de hangi marka modeller kaliteli oluyor öneri yapar mısınız?

Eğer değiştirmezsem ne gibi bir sıkıntı olur bir de hangi marka modeller kaliteli oluyor öneri yapar mısınız?
Sistem çok ısınır hocam değiştirmezseniz. Eninde sonunda o sıcaklıklar fırlayacaktır.

değiştirmezsen zamanla işlevini kaybeder fazla ısınınca sistem kendini otomatik kapatır ama bazi durumlarda işlemci anakart falan yanabiliyor en kısa sürede değiştir ısı sorunu yoksa değiştirmene gerek yok

Değiştirmezsen zamanla işlevini kaybeder fazla ısınınca sistem kendini otomatik kapatır ama bazi durumlarda işlemci anakart falan yanabiliyor en kısa sürede değiştir ısınma sorunu yoksa değiştirmene gerek yok.

Geçenlerde Cyberpunk oynarken baktım 70 derecenin altındaydı ama uzun süre oynamadım muhtelemen daha da yükselir fırsatım olduğu zaman değiştiriceğim normalde yaza bırakıcaktım ama sömestır da değiştireyim öyleyse.

Geri
Yukarı