2.70 Ampere 12v fan uygun mu?

samc34

Kilopat
Arkadaşlar elimde 6-7 adet fan mevcut. Çoğu 12v 0.17 amper. Aşağıdaki fan çoklayıcıdan mevcut. Mevcut fanların yanına 1 adet 12v 2.70 amper fan daha taktım. Sistemde sıkıntı yarattı voltaj ile alakalı hata aldım sonra düzeldi. Şu anlık bir sorun yok. Aşağıdaki çoklayıcı 12v 2.70amper fan takmamda sorun olur mu? Şu an 1 adet takılı. 1 adet daha takmayı düşünüyorum.

Tipik gerilim: + 12 v DC.
Başlangıç gerilimi: 2,8 v DC.
Kablo uzunluğu: 400 mm.

Voltajşimdiki
12 V DC (Norminal)0,20 A
7 V DC0,08 A
5V DC0,06 A

Son düzenleyen: Moderatör:
Gücünü molexten aldığı için bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

Ancak ürün yorumlarında yandığını söyleyenler var, aşırı voltaj yüzünden olabilir.

Attığın ürün Molex ile güç aldığı için evet bağlayabilirsin. Ancak anakarta takılan aparatlar çok sağlıklı değil.

Attığın ürün Molex ile güç aldığı için evet bağlayabilirsin. Ancak anakarta takılan aparatlar çok sağlıklı değil.
Hocam anakart ile hiçbir bağlantısı yok. Çoklayıcı, molex ile psuya bağlı. anakart ile çoklayıcı arasında hiçbir bağlantı yok. Yani 1 adet daha 2.70 amper fan koysam sorun yaratmaz doğru mu?

Hocam anakart ile hiçbir bağlantısı yok. Çoklayıcı, molex ile psuya bağlı. anakart ile çoklayıcı arasında hiçbir bağlantı yok. Yani 1 adet daha 2.70 amper fan koysam sorun yaratmaz doğru mu?
Yani olmaz diye düşünüyorum, da bu kart bu kadar akımı kaldıracak mı? 2.7A 12V fan biraz fazla değil mi?

Power 40-50 amper verir +12 Voltta. Sabit hızda dönsün diyorsan tak çalıştır.
3 amperden bir şey olmaz.
Anakart ise tahminimce tüm fanlar için 1 - 2 amper civarı verebilir. Çok çekersen güç anakartın devre hattı ısınır yanar.Ama yanmaz ona göre yapmışlardır bir direnç açık devre olabilir.

Geri
Yukarı