2-8 arası indirmelerin kotaya işlemesi

FurkanAçıkel

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese merhabalar. Ramazan dolayısıyla sabaha yakın yatıyorum. Canım sıkıldığından hem de 2'den sonra AKK işlemediğini(!) bildiğimden bol bol indirme yapıyorum. Ramazanın başında(Mayısın sonu) başladım indirmeye. Geçen ay kota ayın sonuna kadar dayandığından ne kadar indirme yaptığıma bakmadım. Bugün merak edip baktım ve şok oldum. Meğerse AKK işlemiş. 100 GB'lık kotanın yarısını 6 günde bitirmişim. :(
Sizde de böyle sıkıntılar var mı acaba?
Bu arada servis sağlayıcım Türk Telekom.
gfhfhgf.png

Kotaya işlenir zaten. Ancak AKN'ye dahil edilmez. Maalesef henüz AKN için ne kadar harcama yaptığımızı göremiyoruz.
Anladım teşekkürler. Bir an korktum ya. :) Ama bu çok saçma bir şey. Ya hiç AKN'ye dahil etmeyin ya da bir tablo, sayaç vs. gibi şeyler eklesinler.

Anladım teşekkürler. Bir an korktum ya. :) Ama bu çok saçma bir şey. Ya hiç AKN'ye dahil etmeyin ya da bir tablo, sayaç vs. gibi şeyler eklesinler.
Aylar öncesinden sistem belliydi. Ona rağmen, şu kadar basit bir şeyi yapmaktan acizler. Resmen çomarlar topluluğu yönetiyor bu kurumu.

Arkadaşlar kotaya işliyorsa hızınız da düşürülüyor, biz göremiyorsak onlar nereden görecek, bu tecrübe ile sabit, bir Türknet kullanıcısı olarak mayıs ayının fatura kesim tarihi itibari ile gece çok büyük indirmeler ile kotayı aştım ve hızım düşürüldü, şikayet ettim fayda etmedi ama Türknet bütün bu indirmeleri ayrı gösteren sistemi bir hafta içerisinde uygulamaya koyduktan sonra gece indirmelerim kotaya işlemedi şuan normal ama o ilk indirmelerimi gündüze eklemişler ve hızım düşük, sistem düzenlendikten sonra sorun yok, gece gündüz ayrı olarak işleniyor.

Bilemiyorum açıkçası. Ama o kadar da salak değildir bu şirketler galiba. Bizim görmediğimiz bir algoritma vs. bir şey geliştirmişlerdir. Ama biz görmek istiyoruz.
Bu arada Allah'tan moderatör abi hemen cevapladı da rahatladım ya. :)

Kardeşim sen rahat ol telekom ile bağlantımız tam kendimiz kontrol ettik ölçümledik. Senin de dediğin gibi kota işliyor gözüküyor o kısma daha güncelleme gelmemiş uğraşıyorlar daha yeni geçtiler bu sisteme malum ama sürekli olarak senin ISS'ne bağlı algoritma var oradan takibini yapıyorlar.

Bu adamlar 95 yılları civarında çevirmeli bant bağlantısının ilk çıkmaya bağladığında elektronik daktilo ile yönlendirme yaparak servis sağlayıcılığı yapmış adamlar sen rahat ol merak etme :)

Kardeşim sen rahat ol telekom ile bağlantımız tam kendimiz kontrol ettik ölçümledik. Senin de dediğin gibi kota işliyor gözüküyor o kısma daha güncelleme gelmemiş uğraşıyorlar daha yeni geçtiler bu sisteme malum ama sürekli olarak senin ISS'ne bağlı algoritma var oradan takibini yapıyorlar.

Bu adamlar 95 yılları civarında çevirmeli bant bağlantısının ilk çıkmaya bağladığında elektronik daktilo ile yönlendirme yaparak servis sağlayıcılığı yapmış adamlar sen rahat ol merak etme :)
Hahaha son cümleye güldüm abi. :) Teşekkür ederim bilgi için.

Göknet, Türknet yoğurt taze iken tatlı gelir insana biraz beklesin hemen ekşir merak etmeyin arkadaşlar bildiğinizden şaşmayın.

Başka bir konuda Göknet, Türknet hepsi aynı diyorsun da Türknet'te ki adamlar 1 hafta içerisinde bunu uygularken, o ilk çevirmeli bağlantıyı, elektronik daktilo ile yönlendiren adamlar nerde, kaç aydır ayıramamış gece gündüz kullanımı. Bir kere o zaman devletindi o kurumlar, şimdi kimin hepsi aynı mı? 95 yılında kafası çalışan adamlar bile kalmamıştır şu anda.

Türknet gibi fiyatları uygunu bul gel hemen ona geçelim, aynı altyapıyı kullanıyorlar zaten TT'de hat kopuyorsa, Türknette de kopar, niye fazla para verelim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı