2.800 TL sistem toplama

Yok hocam olur mu sert mert fark etmez sonuçta bir bilgilendirme yapıyorsunuz.
Eyvallah da amdnin işlemcisini önermeyip ekran kartını önermek nedir
Yani amdnin işkenci kötü ekran kartı iyimi neyse dediğinizi yapacağım hocam.

Kardeşim o ekran kartını 60 TL farkla alabiliyorsan ne ala memleket. 60 TL o kart için verilir. İlk olarak aralarında mimari farkları var. Yani RX 470 daha az güç harcayarak daha fazla performans veriyor.
Bu videoya bakarsan ne demek istediğimi anlarsın.

Msı rx470 908 tl asus rx470 arasın da 60 tl fark var.
Çalkşma prensibi olarak farkları ne?
Onlar kendi soğutmalarını yaptığı için kendince fiyat belirleyip fark koyuyorlar. İnanın hangisini alırsanız alın arada en fazla 2 FPS oynar. Bu arada Sapphire RX 470 850 TL ye bulunabiliyor. Siz bana inanın bu forumda sapphire kullanan çok ve çoğu kartlarından memnun. Bu teknoloji işi birazda şans işi tabi MSİ alırsın bozuk çıkar Sapphire alırsın temiz çıkar.
AMDnin işlemcileri bildiğim kadarıyla DDR4 desteklemiyor o yuzden eski nesil olarak geçiyor. AMD de yakında ZEN işlemciler çıkacak illaki AMD alacağım diyorsanız onları bekleyin. Birde şu anda Skylake serisine AMD de rakip yok.

Kardeşim o ekran kartını 60 TL farkla alabiliyorsan ne ala memleket. 60 TL o kart için verilir. İlk olarak aralarında mimari farkları var. Yani RX 470 daha az güç harcayarak daha fazla performans veriyor.
Bu videoya bakarsan ne demek istediğimi anlarsın.
Hocam ben GTX 960 ile RX470 sormuyorum. MSI RX470 ile ASUS RX470 arasında ne fark var? Aralarında 60 TL fark var, MSI 60 TL daha ucuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle ki soğutma ve OC farkı var. Asus OC bakımından biraz daha iyi olsa da soğutma açısından MSI ve EVGA gayet iş görür. Benim tercihim ise MSI olurdu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı