2.800 TL sistem toplama

Janissary19

Hectopat
Daha fazla  
Screenshot_20160905-223505.png
Screenshot_20160905-223221.png

Selamın aleykum arkadaşlar.
Oyun ve iş için bu sistemi topladım her şey iyi güzel gidiyordu taki işlemci araştırması yapana kadar az önce burada inceledim konuları ama hala kararsızım sizce i5 mi FX8320 mi?
Kullanacağım programlar Solidworks nx powermill autocad solidcam
Oynamayı düşündüğüm oyunlar Arma3, Battlefield 4, Battlefield 1 CS:GO düşünüyorum.
Normalde Monster laptop alacaktım malum laptopların ömrü kısa laptobun kuzey köprüsü yandı bende ilerde böyle bir sıkıntı yaşarsam çözmek kolay olsun diye masaüstü toplama kararı aldım. Ama içim karardı lütfen yardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem daha performanslı ve uzun ömürlü olacaktır.

Sistem Sinerji.gen den toplanmıştır.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    19,4 KB · Görüntüleme: 129
Monitör önermedim; ancak ekran kartını da Sapphire önermiyorum.

Dosya Ekleri

• 2800.JPG
    2800.JPG
    58,2 KB · Görüntüleme: 102
Hocam bütçe en fazla 2.900 tl.
Sen 3.900 tl fiyat çıkarmışsın üstelik ekran kartı sapphire benim seçtiğim asus gtx960 sadece aradı bit farkı var onuda asusun kalitesine bırakıyorum.
Ben 240 gb ssd seçmişim sen 120.
Bide benim laptop bozuldu hdd almayıp onu takacam.
Bayramdan sonra benim attığım resimlerdeki sistemi toplayacağım.

Monitör önermedim; ancak ekran kartını da Sapphire önermiyorum.
Hangi site bu?

Evet baktım oraya'da teknobiyotik'te topladım vatandan 150 tl fazla çıktı sinerjide ise nvidia 4 gb gtx960 yoktu.
Kararımı verdim yukarıdaki sistemi toplayacağım.
Yalnız birşey daha sormak istiyorum.
Benim laptopun kuzey köprüsü yandı ondan masüstü alıyorum sizce tamir ettirmelimiyim?

Hocam okuduğuma göre anakartta sadece kuzey köprüsünün tamiratı olmuyormuş. Yani laptoptan hayır gelmez. Ayrıca GTX 960 almayın gereksiz masraf edersiniz. Çünkü ileriye dönük yazılım destekleri gelmeyecektir. Ben RX 470 önermiştim. Onu almanı tavsiye ediyorum. Yok ben illa da GTX 960 alacağım diyorsan eğer 2 GB olan modeli al. 4 GB ile 2 GB arasında bir fark göremiyorum nedense. Az önce baktığımda da bit farkları yüzünden Asus seçmişsiniz; ancak bitin hiçbir faydası yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı